1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. 100 Yıl Önceki Gibi Düşman Değişmedi
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

100 Yıl Önceki Gibi Düşman Değişmedi

A+A-

Ne diyordu Cumhurbaşkanı ERDOĞAN,  “100 yıllık bir hesaplaşmayla

karşı karşıyayız.” Türk’e Türk’ten Başka dost yok. Filistin’de savaşan sonrasında da gazi olarak yurda dönen vatandaşlarımızın anlattıkları, yaktıkları ağıtlar…

2 Mayıs 1918’de 15 bin Osmanlı askeri esir alınarak Filistinli halk tarafından kör edilerek öldürüldü. Kurtulan askerlerden biri İstanbul’a dönüşünde şu ağıtı yaktı.

‘Gazzenin meğer kumundan çokmuş kalleşi/

Nasıl sırtından vurur din kardeşi!/

Filistin Trablusgarp,Yemen elleri/

Hangisini kanım ile sulamadım/

Gezdim cephe cephe bütün çölleri/

Türk’e Türk’den başka dost bulamadım.’

***

Biz tarihimizden biliyoruz ne olduğunuzu. Şunu hiçbir zaman unutmayın ki; Dünyada sınırları içinde bulunan halka inandığı dini yaşama hürriyetini veren tek Irk Türklerdir. Türkün dünya üzerindeki varlığı mazlum ezilmiş halkların güvencesidir. Bu gün Arap birliğinde teröristlere destek veren bütün ülkelere Türkiye Cumhuriyeti ve Türk halkı olarak destek olmuşuzdur. Nerede bir doğal afet var hemen Türkiye yardıma koşar, nerede bir savaş var hemen Türkiye yardıma koşar. Gerçek manada İslam’ı özümsemiş ve İslam kanunlarına göre yaşayan, merhamet eden, savaşan başka hiçbir ırk yeryüzünde yoktur. Arap olmak İslam olmak değildir. Ve ben iddialı bir şekilde söylüyorum ki şuan ki Arap milletlerinin İslam’la uzaktan yakından alakaları yoktur. Hiç isim isim saymaya gerek yoktur tamamı böyledir. Peygamberler gelmeden önceki bedevi yaşamlarını günümüzde aynen devam ettirmektedirler. Bu yüzdendir ki, bütün emperyalist ülkeler Arap ülkeleriyle değil Türkiye ile uğraşmaktadırlar. Çünkü Türkiye kazanırsa önce İslam ve sonra dünya kazanır. Türk paylaşır, aç, yoksul bırakmaz… Bu da süper zenginlerin işine gelmeyeceği için emirleri altındaki dünyanın değişik ordularından atılmış psikopatları özel ikramiyelerle PYD ve PKK saflarına katmaktadırlar. Şimdilik bu atılmışlarla idare ediyoruz bunları geberttiğimizde emin olun ki, emirleri altına aldıkları lobi faaliyetini yoğun olarak yaparak birtakım bitmiş batmış ülkelerin ordularını da üstümüze salacaklar.

***

Önümüzde ki birkaç sene dünyada çok çetin savaşlar çıkabilir. Herkes aklını başına alıp hazırlıklarını yapsın. Gün birlik ve dirlik zamanı. Aklıselim herkes parti gözetmeksizin devletin yanında saf tutmak zorundadır. Ya değilse partisini destekleyeceğin bir ülke kalmayacak. Bu böyle biline. Savaş taraftarı veya çığırtkanı değilim hiç olmadım da. Lakin ‘papa’nın dediği gibi anneme küfür eden suratına yumruğu yer’. Bizim annemiz de önce Vatanımızdır. Sınırlarımıza kadar gelen emperyalist güçlere karşı verilen mücadele sonuna kadar hakkımızdır. Gerekeni yaparız.

Saygılarımla…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.