1. YAZARLAR

  2. Erkant UYSAL

  3. 11 Yıldır Konya’nın Sesi
Erkant UYSAL

Erkant UYSAL

İyi Seyirler
Yazarın Tüm Yazıları >

11 Yıldır Konya’nın Sesi

A+A-

Salgın, hayat pahalılığı, kadına şiddet, terör, adli olaylardaki artış gibi birçok sorunla boğuştuğumuz bir yılı geride bırakıyoruz. Belki de geride bırakamıyoruz. Bu problemler 2021’de de peşimizden gelecektir.

Ama umut olmadan da yaşanmıyor. Daha az sorunların olacağı bir zamanı ümit etmemek elde değil. Yılın bu zamanlarında kötümserliği bir kenara bırakıp, iyimser mesajlar vermek de gelenek gibi.

***

Bizim için yeni yılın hemen öncesinde umutları yeşertecek başka bir olay daha var. O da Konya’nın Sesi’nin kuruluşunun 11. yıldönümü olması. Bu yıldönümlerinde zamanın nasıl geçtiğini düşünürken, neler yaptığımızın muhasebesini de hesap etmek gerekiyor.

29 Aralık 2009’da kurulan Konya’nın Sesi, basın sektöründeki sorunlara rağmen, özgür, samimi ve haklıdan taraf olarak okurlarıyla 11 yıldır buluşuyor. Aynı çizgimizi devam ettireceğiz.  

***

Dijital medyanın pervasızca yükselişi, ayaklarımızın altındaki toprağın biraz kaymasına neden oldu. Nasıl ki, matbaa icat edildi el yazması bitti, dijital medya ile kağıt sona erecek. Gazetecilik elbette farkı mecralarda sürecek ama kağıda basılı medya sembolik olacak. Bu alanda erozyon sürecek. Bunun için www.konyaninsesi.com.tr ile güçlü bir şekilde dijital alanlarda yer alıyoruz.

***

Gazetecilik özel sektörün yaptığı kamu görevi. Toplumcu haberlerin önemi büyük. Halkın yararı için yanlışları ortaya koymak gerekiyor. Kişisel haklara saygı duymak gerekiyor. Demokrasi için özgür basın olmalı. Özgür basının olmadığı yerde, hak ve hürriyetler kısıtlıdır. Biz de özgürlüğümüzü koruyarak 11 yıldır okurlarımızla buluşuyoruz.  

Bize her zaman destek veren okurlarımıza teşekkür ediyoruz.

Nice mutlu yıllarda buluşmak dileğiyle.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.