1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAPU

  3. 15 Temmuz Etkinlikleri ve Düşündürdükleri
Ahmet TAPU

Ahmet TAPU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

15 Temmuz Etkinlikleri ve Düşündürdükleri

A+A-

Ülkemizde büyük bir çoğunluğun darbe girişimi olarak adlandırdığı şahsım olarak kabul etmediği ve bunun düpedüz bir işgal girişimi olduğunu savunduğun hain planın  yıl dönümünde şehitlerimiz yad edilecek, gazilerimize şifa temennisinde bulunulacak ve o günün anısına millet yine sokağa dökülerek nöbetini tekrarlayacak.

Her ne kadar daha tehlike geçmiş değil, yeniden kalkışma olabilir yorumları yapılsa da bu milletin karşısında hiçbir düşmanın yanlış bir harekette bulunabileceğine ihtimal vermiyorum. 15 Temmuz böyle bir ülkede ancak bir kere yaşanabilir. Tekrarına cesaret edebilecek kadar cahiller olabileceğini de hiç sanmıyorum.

***

Türk devletinin dışardan birebir savaşla kavgayla döğüşle ya da silahla yıkılamayacağını bildikleri için sinsi planlarla içerden yıkmaya çalışan ve geçmişte de sadece içerden kemirerek başardıklarını sananlar artık bu emellerine de ulaşamayacaklar. Çünkü bu aziz millet artık birlik ve beraberliğin anlamını tam kavramış ve gerektiğinde toplu mücadele ile nasıl başarıya ulaşılacağının örneğini acı bir tecrübeyle bir kez daha öğrenmiştir.

Türk Milleti artık başkalarının yönlendirmeleriyle ya da yol göstermeleriyle değil kendi hür iradesi ile hareket etmesinin bilincine varmış ve tercihini de o yönde kullanmıştır. Bundan böyle kimse çıkarları için Türk Milleti’ni kullanamayacaktır.

***

Bundan sonrasında yapılması gereken bu aziz millete daha çok hizmet ve daha çok huzur sağlamaktır. Bu konuda da görev başta siyasilerimize ve devlet görevlilerine düşmektedir. Hain başkaldırının failleri ve bağlantıları adil bir şekilde cezalandırılmalı ve haksızlıklara fırsat vermeden temizlik en kısa sürede tamamlanmalıdır. Onun ötesinde de geçmişte yapılanlardan daha çok yatırım ve daha çok hizmet ile millet ödüllendirilmeli ve düşmanlar çatlatılmalıdır.

Tarihi geçmişi ile övünen tek millet olma özelliğini taşıyan bu aziz Türk Milleti’ne Allah yeni sıkıntılar vermesin inşallah…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.