1. YAZARLAR

  2. Mustafa Güden

  3. 15 Temmuz Modern Haçlıların İşgal Girişimidir
Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

15 Temmuz Modern Haçlıların İşgal Girişimidir

A+A-

Türk Milleti tarihin her safhasında dünya milletleri arasında daima ayrıcalıklı olmayı başarmış, çağlara yön vermiştir. Anadolu’dan Asya’ya kutlu yolculuğunda uğrak verdiği toprakları imar, gönülleri ihya etmeyi ilke edinen Türklerin savaşçı yönü, ‘günün şartları gereği’ hep öne çıkmış, çıkarılmıştır. Gün oldu Türkler Asya’dan taşıp, ‘yanlış inanışları ve nahoş yaşam tarzlarıyla’ insanlığın başına bela olarak gördükleri Batıya yürüdü. Türklerden tarihin her devrinde öylesine korktular ki mesela celalinden, hiddetinden korunmak için Attila’yı ‘Sen bizim Tanrımızsın’ diyerek kutsamaya kalktılar. Türk Sultanlarının binlerce kilometre öteden yolladıkları fermanlar karşısında dizleri titreyen krallar, prensler, şövalyelerin yürekleri Türk’le savaşmaya yetmeyince ‘vaktiyle Doğu’da Çinlilerin yaptığı gibi’ Türkler arasına nifak sokmayı, onları birbirine düşürmeyi denediler. Nasılsa tarihte örneği vardı, bu yöntem her zaman işe yarıyordu! Devr-i Sultan Selçuklu ‘Ayrılık Tohumlarının’ acı ıstırabını yaşadı, Devlet-i Şahane Osmanlı dahi o tohumları ayıklamaktan bitap kaldı.

***

Birinci Dünya Harbini müteakiben, ‘bitirdiklerini zannettikleri’ Türklerin elinden Mısır’dan Yemen’e, Kudüs’ten Kafkasya’ya kadar vatan topraklarını alıp ‘güdümlü’ yeni ülkeler türeten modern haçlılar, Anadolu Coğrafyası için yeni bir ‘fitne’ harekâtı’ planlamışlardı; kalan Türkler birbirlerini yiyerek yok olup gidecekti! Osmanlı’nın ‘milleti sadıka’ olarak nitelediği Ermenileri Türklere düşman eden, cihan harbinden sonra da Türkiye topraklarının bir bölümünü ‘hizmetlerine mukabil’ bunlara hediye veren Batı, Kürtleri devlete düşman yapıp ‘kardeşi kardeşe kırdırmanın’ keyfini sürecekti. Güneydoğumuzda onlarca yıldır süren yürek yangını bundan başka bir şey değildi. Ama olmadı, planları umdukları gibi yürümedi!

Yüz yıla varan hesapları sonuç vermeyince, yeni bir maskeye daha bürünerek 3 sene önce 15 Temmuz gecesi Anadolu’ya ‘karabasan gibi’ çökmeye kalkıştılar. Pensilvanya Canavarı üstatlarından aldığı emirle, yıllardır kendine bende ettiği bir kısım TSK mensuplarına ‘iç savaş kıvamında kargaşa oluşturmak üzere’ talimat verdi. Nasılsa yargı başta olmak üzere devletin her kademesinde, hatta iş dünyasından sivil toplum cenahına kadar geniş bir yelpazede gerektiğinde para dağıtacak, gerektiğinde alkış tutacak, gerektiğinde kalkan olacak yığınla ‘uyuşturulmuş beyin’ vardı! Hem gümbür gümbür yürüyen tankların önünde kim durabilirdi? Alçak uçan savaş uçaklarından kimin yüreği titremezdi? Helikopterlerin yağmurcasına yağdırdığı mermilere kim meydan okuyabilirdi? Adına ‘ihtilal’ dedikleri bir harekâtla darbe yapıp, çıkardıkları kargaşa ortamında Anadolu’ya çökeceklerdi. Pensilvanyalı’nın bendelerini “Haçlıların ülkenizi işgal etmesinden korkmayın” diyerek hazırlaması da bu yüzdendir. O gece NATO’yu ‘namusunu teslim etmek üzere’ imdada çağıracaktı.

***

Anlaşılan ne Seyit Çavuşu tanıyor, ne Battal Gazi’yi biliyorlardı. Ulubatlı Hasan’ın ok yağmuruna rağmen çelik gibi yürekle çıktığı surlara diktiği Türk Bayrağını ‘masal’ zannediyor olmalıydılar. Oysa tarih, Kürşad’ın yalnızca 40 cengâveriyle Çin Sarayını darmadağın ettiğini ciddiyetle yazmaktaydı. Türk Milleti o gece, FETÖ’nün, ‘Haçlı ordularını imdada çağırmasına fırsat vermeden’ Bizans artıklarının öncülerini yerle yeksan etti.

15 Temmuz salt yönetim değişikliğini hedeflemiş bir darbe girişimi değil, Bizans artıklarının Bizans âşıklarını maşa ettiği son Haçlı akını, FETÖ ile maskelenmiş Türkiye'yi işgal girişimidir. Bunun için 15 Temmuz Malazgirt'tir, Mohaç'tır, Niğbolu'dur. Bunun için 15 Temmuz Kudüs'tür, Mekke'dir, Medine'dir. Bunun için 15 Temmuz Miryokefalon'dur, Çanakkale'dir. Bunun için 15 Temmuz Türk milletinin varlığını ve kudretini bir kez daha ortaya koyduğu şanlı bir zaferdir. 15 Temmuz çağlar ötesinden beri Türk yurdu olan Anadolu'ya vurulan son Türk Mührüdür.

Kutlu olsun.

Yarın devam edeceğiz…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.