1. YAZARLAR

  2. Samet AKTAŞ

  3. 2018’den Beklentilerimiz Neler?
Samet AKTAŞ

Samet AKTAŞ

Gazeteci-Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

2018’den Beklentilerimiz Neler?

A+A-

Acısıyla tatlısıyla 2017 yılını geride bıraktık. Zaman o kadar çok hızlı geçiyor ki, belki de hiç bir şey anlamadık. Koca bir yılın ardından 2018 yılına giriyoruz. Her şeyden önce 2018 yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. 

Zam yılı olmasın

2017 yılında içimiz dışımız zam olurken, umarım 2018’de bu zamlar devam etmez.  Elektrik, su, doğalgaz, telefon, benzin, motorin, gaz, motorlu taşıtlar vergisi derken üst üste yapılan zamlar vatandaşları adeta perişan etti. Gıda sektöründeki zamları da hesaba katarsak 2017 yılı vatandaşlara gerçekten pahalıya patladı. Aksini iddia eden varsa araştırma yapmasını tavsiye ediyorum. Vergi ödemek, namus borcu gibidir. Bunda hiçbir sıkıntı yok ama 2018 yılı inşallah zam yılı olmaz. Gelir-gider denge ilişkisi çok önemli. 2018’de zam istemiyoruz.

Ekonomik istikrar şart

2018 yılı ekonomik istikrarın devam ettiği bir yıl olmalı. Hükümet yetkililerimiz ile iş adamlarımız el ele vererek, istihdamı daha da çok artırmalıdır. 2018, yatırımların devam ettiği, işsizlerin iş bulduğu bir yıl olmalıdır. Büyüyen ve gelişen bir ülke olarak, alt kesimdeki vatandaşlarımızın refah seviyesini düşünmek gerek. Gelir dağılımdaki adaletsizlik ise kesinlikle çözülmesi gereken bir konudur. Zenginler servetine servet katarken, işçiler yerinde saymamalıdır.

Terörle mücadele sürmeli

Ülkemizin başına bela olan terörü bitirmek devletin en asli görevlerinden biridir. Terör belasını yok etmek için var gücümüzle birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam etmeliyiz. Terörü sadece kınamak yetmez, operasyonlar tüm hızıyla devam etmeli ve teröre kesinlikle tolerans gösterilmemelidir. Teröre kim destek veriyorsa, acil bir şekilde adalet önüne çıkarılıp gereken ceza kesilmelidir.

Hadi inşallah

Dünya üzerindeki mazlum insanları da unutmamak gerek. Milyonlarca insan açlık ve susuzluk ile sınanırken, topraklarından sürülmeye zorlanırken, o insanlara da sahip çıkmak boynumuzun borcudur. 2018 yılında akan gözyaşının dindiği, masum insanların güldüğü, çocukların daha çok mutlu olduğu, hasta yatağında şifa bekleyen insanların iyileştiği, evsizlerin başını sokacak bir yer bulduğu, kimsesiz insanlara sahip çıkıldığı bir yıl olmasını diliyorum. Yeni yılda, sağlık, huzur ve mutluluk bizimle olsun inşallah. Herkese mutlu yıllar dilerim! Sağlıcakla…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum