1. HABERLER

  2. KÜLTÜR&SANAT

  3. 32 Profesyonel Ressam Konya'yı Resmediyor
32 Profesyonel Ressam Konyayı Resmediyor

32 Profesyonel Ressam Konya'yı Resmediyor

Kto Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, 1. Uluslararası Bilim, Kültür Workshop ve Karma Sergi Sanat Günleri çerçevesinde 20 ülkeden gelen 32 ressamın Konya'nın tarihi ve kültürel yerlerini kendi özgün yorumlarıyla resmederek çok değerl

A+A-

 

Kto Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, 1. Uluslararası Bilim, KültürWorkshop ve Karma Sergi Sanat Günleri çerçevesinde 20 ülkeden gelen 32 ressamınKonya'nın tarihi ve kültürel yerlerini kendi özgün yorumlarıyla resmederek çok değerli çalışmalar ortaya koyduğunu belirtti. 

Rektör Babaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Kto Karatay Üniversitesi'nin, Konya'nın tarihi ve kültürel tanıtımına katkı sağlamak amacıyla "sanat günleri" kapsamında düzenlenen "Ressamlar Buluşuyor" etkinliğinin büyük ilgi gördüğünü bildirdi. 

Kto Karatay Üniversitesi'nin sosyal sorumluluk bilinciyle Konya'nın her alanda gelişmesi için hareket ettiğini ifade eden Rektör Babaoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: 

"Üniversite olarak çok yeni bir Üniversite olmamıza rağmen uluslararası etkinliklere imza atmaya, Konya'nın ve bölgenin gelişimine sadece sanayi ve ticaret alanında değil kültür ve sanat alanında da katkı sağlamaya devam ediyoruz. " 

Sanat günleri çerçevesinde 20 ülkeden gelen 32 ressamın Konya'nın tarihi ve kültürel yerlerini kendi özgün yorumlarıyla resmederek çok değerli çalışmalar ortaya koyduğuna dikkati çeken Rektör Babaoğlu, açıklamasında "Çok büyük sanatsal değere sahip olan bu çalışmaları Konya'mızda bırakacaklar" ifadesini kullandı. 

Atölye çalışmalarının halka açık olduğunu, her kesimden halkın çok büyük ilgi gösterdiğini aktaran Rektör Babaoğlu, isteyen herkesin gelip çalışmaları yakından izleyebileceğini ve dünyaca ünlü ressamlarla görüşebileceğini kaydetti. 

-"Konya'DAN ALDIKLARI MANEVİ HAVAYI KENDİ DÜNYA GÖRÜŞLERİYLE BİRLEŞTİREREK TUVALLERE YANSITIYORLAR"- 

Etkinliğin küratörlüğünü yapan ressam Orhan Cebrailoğlu da organizasyonun kusursuz bir şekilde devam ettiğini ve sanatçıların Konyalıların ilgisinden çok memnun olduklarını belirterek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

"Atölye çalışmalarımız beklenilenin üstünde bir ilgi görmektedir. Sanatçılarımız aldıkları bu pozitif etkiyle, Konya'dan aldıkları manevi havayı kendi dünya görüşleriyle birleştirerek tuvallere yansıtmaktalar ve çok değerli eserler ortaya çıkmaktadır. " 

Ayrıca sanatçıların birbirleriyle etkileşime girerek yaşam tarzlarını ve sanatsal dinamiklerinipaylaştıklarını ve bir gönül birlikteliği ortaya koyduklarını ifade eden Cebrailoğlu, açıklamasında, bu tür sanatsal gelişmelerin Konya'nın ufkunu açtığını ve Konya'ya katma değer sağladığını vurguladı. 

Konya'da, 13 Mayıs tarihinde başlayan etkinliğin 27 Mayıs 2011 Cuma günü saat 17. 00'de sergi açılışı ile son bulacağı bildirildi. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.