1. YAZARLAR

  2. Erkant UYSAL

  3. 4 Yıllık Bir Öykü
Erkant UYSAL

Erkant UYSAL

İyi Seyirler
Yazarın Tüm Yazıları >

4 Yıllık Bir Öykü

A+A-

Şimdi sessiz yığınların sesi gibi, sevdiği işi yapanların özgüvenleri gibi, bir buğdayın mavi gökyüzüne sevdası gibi yükselme zamanı.

Bir yola çıkmak ve o yolda değerli bir yürüyüştü bizimkisi. Her gün yanımıza arkadaşlar alarak yürüdüğümüz bu yolda zorluklara gögüs gererek yılları geride bıraktık. Bizimkisi bir gazetenin okurlarıyla, yani yol arkadaşlarıyla yaptığı 4 yıllık yürüyüşün öyküsü. Şimdi emekleme çağını geçmiş ayakta dimdik duran bebeler gibi daha güvendeyiz. Biz büyüyen Konya’nın Sesi’yiz ve sesimiz artık daha güçlü çıkıyor.
Raf ömrü 1 günlük üründür gazete. Her gün yeniden, aynı heyecanla sizlere sunabilmenin övüncü var içimizde. Sabah çıkan taze ekmek kadar emekle yoğrulan gazetenizde çalışan bütün arkadaşların bir teşekkür yazısı bu.
Okurumuzdan başka gücümüz yok, zaten biliyorduk. Toplumun yararı için güç odaklarıyla savaştık, zaten bekliyorduk. Bizi yoldan çevirmeye çalışanlar olacaktı, zaten seziyorduk. Biz yılmadık, okurlarımız yanımızda oldu. Yolumuzda dimdik yürüdüğümüz için, yol arkadaşlarımız da artttı.

Şimdi aynı çizgide devam etme zamanı. Sadece okurundan aldığı güçle, şehrin en etkili gazetesi olmayı sürdürme zamanı. Partilere, kurumlara, güç merkezlerine yaslanmadan, yürümeyi çoktan öğrenmiş çocukların cesaretiyle haksızlıkların üzerine gitme zamanı. Sessiz yığınların sesi gibi, sevdiği işi yapanların özgüvenleri gibi, bir buğdayın mavi gökyüzüne sevdası gibi yükselme zamanı.
Biz yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Bütün yol arkadaşlarımıza selamlar.

Van Yolunda
Derin Sessizlik

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 180 kişilik heyetle gittiği Van'da Konya Zihinsel Engelliler İlk ve Ortaokulu ile İş Uygulama Merkezi Okulu'nun temel atma törenine katıldı. Akşamda kanaat önderleriyle yemekte kardeşlik mesajları verdi. Konya’nın eski valisi Aydın Nezih Doğan, şimdi Van’ın mülki amiri. Dolayısıyla oldukça tanıdık simalarla Van’daydık. Uçakta, bir bakan 8 Konya milletvekili, büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı ve partililer, Konya Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ticaret Borsası başkanları, işadamları, sivil toplum kuruluşları, üst düzey bürokratlar vardı. Aslında bu düzeyde bir şehrin bir şehire ziyareti alışık olunmayan bir durum. Haliyle ilginç oldu. Günü birlik gezide ne siyasiler, ne işadamları yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile sarsılan hükümet ile ilgili konuştu. Bu konuda kulis yapan bile yoktu. Biz gazeteciler ise sürekli cemaat-hükümet geriliminin perde arkasını tartıştık. Malum biz siyasetçi değildik ve hiçbir şey olmamış gibi davranamazdık. Gezi önceden planlanmıştı ama zamanlaması AK Parti için çok doğru oldu. Bu kaygan zeminde AK Partililer, devlet kurumları, iş adamları ve sivil toplum kuruluşları ile safları sıklaştırarak, birlik ve beraberlik görüntüsü verdi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum