1. YAZARLAR

  2. Samet AKTAŞ

  3. ABD ürünleri almayın aldırmayın!
Samet AKTAŞ

Samet AKTAŞ

Gazeteci-Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

ABD ürünleri almayın aldırmayın!

A+A-

Dünya’yı karıştırmaktan başka hiçbir işe yaramayan bize dost gözüken, aslında düşman olan ABD yönetiminin Türkiye’ye karşı tutumunu kabul etmek asla mümkün değildir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tehdit ederek, kimse dize getiremez. 15 Temmuz Darbesi ile bağlantıları olan ve teröristleri ülkesinde besleyen ABD, bu kez bize karşı ekonomik savaş ilan etmiştir. Geçtiğimiz günlerde kur dalgalanmalarından dolayı dolar 7 liraya kadar yükselmiş, Euro ise, 8 liranın üzerini görmüştür. Bu algı operasyonları ile Türkiye’yi ekonomik ve tehdit yolu ile dize getirmeye çalışanlar elbette bunun bedelini ödeyecekler.

“Türkiye’nin büyümesinden rahatsızlar”

Türkiye’nin özellikle ticarette ve siyasi ilişkilerde uluslararası platformda boy göstermesi ABD’ yönetimini oldukça rahatsız etmiştir. Özellikle Türkiye’nin süper güç olarak gösterilen Rusya ve Çin ile yapmış olduğu siyasi ve ticari anlaşmalardan dolayı, ABD yönetimi ve onun uşakları Türk ekonomisine saldırmıştır. Şu unutulmamalıdır ki, Türk ekonomisi dünyanın en sağlam ekonomilerinden biridir. Son zamanlarda Rusya, Çin, İran dışında Türkiye’nin özellikle Afrika ve Asya Pazarı’na yönelmesi, sömürgeci ABD yönetimi tarafından veto edilmeye çalışılmıştır.  Sözde bizlere ekonomik yaptırım yapmaya çalışanlara aynı karşılık Türkiye Cumhuriyeti tarafından verilmiştir. Papazı bahane eden ABD yönetimi, Türk hukukunu çiğnemeye çalışmıştır. Şu da bir gerçek ki, Türkiye’nin iç işlerine kimse karışamaz!

“Onların haddine değil”

ABD yönetimi, Türkiye’nin Akdeniz’de doğalgaz petrol aramasından, Suriye’de toprak alanlarını genişletmesinden, Afrika ve Asya Pazarı’na açılmasından, Rusya’dan S-400 füzeleri almamızdan, Çin ile ekonomik ilişkileri geliştirmemizden, İran ile yakın olmamızdan, Katar’a askeri üst kurmamızdan, kısaca Türkiye’nin büyümesinden ciddi oranda rahatsız olmaktadır. Bir takım ekonomik oyunlarla, Türkiye’de algı operasyonları yapmak kimsenin haddine değildir.

“Gerekli karşılık anında verildi”

Türkiye ABD yönetimine aynı oranda karşılık vermiştir. ABD ürünlerine karşı Türkiye yüzde yüz vergi getirerek önemli bir hamle yapmıştır. Şimdi ise, destek sırası bizdedir. Peki ne yapacağız? ABD ve İsrail ile alakası olan hiçbir ürünü satın almayacağız. Aldırmayacağız. Yaptırımsa yaptırım. Rest ise rest. Türk ekonomisine güvenen Avrupa devletleri de Türkiye’ye destek açıklamasında bulunmuştur. Yabancı iş adamları Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edeceklerini açıklamışlardır. Türkiye, Rusya, Çin, İran, Irak gibi ülkelerle yerli ve milli para üzerinden ticaret yapılması konusunda anlaşılmıştır. Merkez Bankası’nın hamleleri ve Türkiye’nin dik duruşu sayesinde bu ekonomik savaştan anlı ak başı dik bir şekilde yürümeye devam edeceğiz. Bizlerde vatandaşlar olarak üzerime düşeni yapalım, TÜRK LİRASINA GÜVENELİM. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…! 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum