1. HABERLER

  2. ÖZEL

  3. Abdülhamit Han Zamanında Filistin’de Huzur Vardı
Abdülhamit Han Zamanında  Filistin’de Huzur Vardı

Abdülhamit Han Zamanında Filistin’de Huzur Vardı

Osmanlı İmparatorluğu’nun 34. Padişahı ve 113. İslam Halifesi olan 2. Abdülhamid zamanında Filistin halkı huzur ve mutluluk içinde yaşıyorlardı.

A+A-

Analiz: Samet AKTAŞ

Kudüs tamamen Müslümanların himayesi altında idi. Bugün ise vay halimize… Gelin şimdi ki zamandan geçmişe bir göz atalım isterseniz. Ben günümüzde ki durumu size kısaca özetlemek istiyorum. İsrail ve onun uşaklığını yapan ABD, elçiliğini Kudüs’e taşımasının ardından patlak veren olaylar giderek büyümeye devam ediyor. Filistin, Gazze ve son olarak Kudüs’te devam eden insanlık katliamı büyük bir felaket örneklerinden biridir. Bu katliamda daha önce de olduğu gibi binlerce insan yaralanmış, onlarca insan ise şehit edilmiştir. Küçük bebekler bile öldürülmüştür.

İsrail terör devletidir

Yıllardır Filistinlileri çoluk çocuk demeden katleden ve arkasına ABD’yi alarak dünya da barışı bozan Siyonist rejim İsrail’e bunun hesabı mutlaka sorulmalıdır. Zorla insanları kendi topraklarından alıkoymaya çalışan İsrail, soykırım yapmaktadır.  Kudüs insanlık tarihi açısından ve özellikle Müslümanlar için büyük önem arz ediyor. Fakat burada terörü destekleyen ABD ve İsrail’e karşı dik durmaz isek, yarın başkalarının topraklarını da göz dikeceklerdir. Buna asla izin vermemeliyiz.

Kudüs’e sahip çıkmalıyız

Türkiye Cumhuriyeti dışında, İsrail ve ABD’ye karşı dik duran başka bir Müslüman ülkesi de yok gibi. Hele Suudi Arabistan İsrail ve ABD’ye karşı tutumu içler acısıdır. Mısır’a baktığımız zaman darbe ile başa gelmiş, demokrasiyi çiğnemiş Sisi ve yönetiminden de hiç bir şey beklenmez. Müslüman ülkelerinde hal böyle iken Mescid-i Aksa’ya, Kudüs’e yeterince maalesef sahip çıkamıyoruz. AB ülkeleri de sadece Filistin’i devlet olarak tanıyor ama katliama nedense sessiz kalıyor. İnsanlık adına utanç verici gerçekten…

osmanli-zamaninda-huzur-icinde-olan-filistinliler--001.jpg

Abdülhamid Filistin’e

daima sahip çıktı

Osmanlı Devleti zamanında Sultan Abdülhamid Han Hazretleri, bu tehlikeyi 130 sene önce görmüş ve Filistin’de bir Yahudi devleti kurulmasına asla izin vermemiştir. Orada ki halkı Osmanlı Devleti himayesi adı altında almıştır. Huzur içerisinde insanların yaşamalarına olanak sağlamıştır. Siyonistlerin orada oluşmasına asla müsaade etmemiştir ve yapılan girişimlerin ve oyunların hepsini bozmuştur. İnsanlar ticaretlerini rahat rahat yapıyorlarmış. Şimdi ise Filistinlileri sokağa bile çıkarmıyorlar. Şuan ise Kudüs’e maalesef Siyonist Rejim İsrail ve terörü destekleyen ABD yerleşmiştir. Kendime de sormadan edemiyorum, Bugün Kudüs’e sahip çıkmazsak, yarın Mekke’ye, Medine’ye ve Kâbe’ye nasıl sahip çıkacağız?

Sultan’ın Yahudilere

müthiş Filistin cevabı

Yazımı ulu hakan Abdülhamid Han’ın Filistin ile ilgili cevabı ile bitirmek istiyorum. İşte tüylerimizi diken diken eden o sözler, “Ben bir karış toprak bile olsa satmam. Zira bu vatan bana ait değil, milletime aittir. Benim milletim bu topraklan savaşta kanlarını dökerek kazanmışlar, onu kanları ile verimli kılmışlardır. Bu toprak bizden sökülüp alınmadan ev­vel, biz onu tekrar kanlarımız ile sularız. Benim Suriye ve Filistin alaylarımın efradı birer birer Plevne'de şehit düşmüşlerdir. Onlardan bir tanesi dahi dön­memek üzere muharebe meydanların­da canlarını vermişlerdir” demiştir. Bu yüzden toprakların ne kadar kıymetli olduğunu asla unutmayalım!

Saygılarımla…

 

Köşe yazısı için tıklayın: http://www.konyaninsesi.com.tr/abdulhamit-han-zamaninda-filistinde-huzur-vardi-2071yy.htm  

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.