Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Adam

A+A-

20 yaşına gelmiş milliyet ile ırk arasındaki farkı sorgulamamış.

30 yaşına gelmiş millet ile ümmet arasındaki farkı anlamamış.

40 yaşına gelmiş milliyetçilik ile ırkçılık arasındaki farkı öğrenmemiş.

50 yaşına gelmiş milliyetçiliğe karşı gelerek ümmetçilik yapılamayacağını hala görememiş.

60 yaşına gelmiş kendi milliyetçiliğine küstüğü için başka milletlerin ırkçı emellerine hizmetçi olmuş. Hâlâ rahatsız olmamış.

70 yaşına gelmiş iş bitmiş ve koca bir ömür boşa gitmiş.

*

Yaşının adamı olamamış kişiler, duyduklarına kandıkları ve kandıkları şeylerin gerçekliğini sorgulamadan, aslını araştırmadan başkalarına aktardıkları için "İslam akıl dini değil nakil dinidir", "siz okusanız da Kuran’ı anlayamazsınız", "fazla düşünen aklını da kaybeder, imanını da", “İslama göre Türküm demek günahtır” gibi yalanları yayan emperyalist İslam düşmanları gemi azıya aldı. Bizden görünen hainlere kanan bizim bilgisizler sessizce otururken, İslam düşmanı emperyalistler meydanı boş buldu. Yalanı sorgulama cesareti olmayan cahillerimiz ise kalabalık olmalarından aldıkları cesaret ile hain yalanları yaymak için birbiri ile yarışır hale geldi...

*

Biz öğrenciyken internet yoktu, bilgiye bugünkü kadar hızlı ve kolay ulaşım yoktu, bilgi kirliliği ve yalan bu kadar hızlı yayılamıyordu. O yaşlarımızda, Allah’ın kitabımız Kuran’da en çok tekrar ettiği emirlerin "düşünmek" ve "akletmek" ve "anlamak" ile ilgili olduğunu bilmiyorduk.

*

Kur’an-ı Kerim’i açıp da bir kere anlayarak okumamış kişiler, anlatılan hikayeleri din sanmışlar ve İslam dininin hikaye olmadığını anlayamamışlar. Oku, düşün ve anlamaya çalış diyene düşman olmuşlar.

Tarihi okumamış kişiler, anlatılan anılara kanmışlar ve tarihin birilerinin anıları olmadığını anlayamamışlar. Tarih yalan söylüyor diyenlere kanmışlar ve onların anlattığı düşman yalanlarını tarih sanmışlar. Sandıkları yalanlar ile kendi tarihine ve kendi kahramanlarına düşman olmuşlar...

Kuran’da “…zannın çoğu günahtır…” denilen ayeti hiç duymamışlar.

*

Düşman sana senin tarihini anlatmaz, düşman sana senin kahramanını övmez, düşman sana senin kahramanını hain gibi gösterirken, sana ihanet edeni kahraman gibi gösterir.

Düşman İslam dini yerine hurafeyi anlatırken, hurafeye karşı duranı da dine karşıymış gibi gösterir.

*

Peki tüm bunlar kimin işine yarıyor dersiniz?

*

Unutmayın, İslam’a doğrudan saldıramayanlar dolaylı yollardan yürür. Bunu bilen herkes anlar; Atatürk düşmanlığı Türk düşmanlığıdır, Türk düşmanlığı ise İslam düşmanlığının ta kendisidir!

*

Allah’ın selamı yalana kanmak yerine gerçekleri arayan, anlayan ve anlamak için anlayışını geliştirmeye çalışanlar üzerine olsun.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.