1. YAZARLAR

  2. Mahir CIKCIKOĞLU

  3. Ağa Demiş Yiyen mi? Akademisyen mi?
Mahir CIKCIKOĞLU

Mahir CIKCIKOĞLU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ağa Demiş Yiyen mi? Akademisyen mi?

A+A-

Ağa Demiş Yiyen mi?

Akademisyen mi?

 

Geçen hafta içerisinde bir grup kendini bilmez; “Biz akademisyenler olarak…” diye başlayan bir bildiri yayınladılar. Benim ilk itirazım akademisyen sıfatlarına… Bunların üniversitelere giriş serüvenlerine bir bakın mutlaka birilerine ağa-baba dediklerini göreceksiniz. Adamların birçoğu bu bildiriyi okumadan imza koyduklarını söylemektedirler. Yani ağaları (onları bulundukları makamlara getirenler) şurayı imzala dediklerinde üstünü bile okumayan sapı silik karakterli insanlardır bunlar... Onun için ben bunlara “Akademisyen” değil “Ağademişyiyen” diyorum. Beyinleri ağaları tarafında kiralanan bu kişiler, demokrasinin gereği olan seçimlerde kendilerinin oylarının çoban Ali ile aynı olmasından yakınarak eşit olmaması gerektiğini filan da savunurlar. Bence de eşit olmamalı… Çoban Ali’nin oyu buların on oyundan daha kıymetli olmalıdır. Çoban Ali peşinen vatan haini değildir. Her ağzını açtığında “Allah Devlete ve Millete zeval vermesin” duasını vird edinmiştir. Bunlar ise vatan haini PKK’nın safında yer almayı demokrasi zannediyorlar. Kendilerini bulundukları çiftliklere getiren ağalarına vefa gereği bu bildirinin altına imza koyan ağademişyiyenler gurubu bilmiyorlar mı ki maaşlarını beyinlerini kiraya verdikleri PKK değil, Çoban Ali ve bezerleri ödüyorlar.

***

Bu imzaları PKK yandaşlığını akademisyenlikte ilerleme sebebi olarak görüyorlarsa bebek katili Apo’ya şimdiye kadar ordinaryüs profesör unvanı verilmesi gerekirdi. Türkiye’mizde şu anda yaşananlar Kurtuluş Savaşı öncesi yaşananlara çok benzemektedir. Hatırlayın bir yanda İngiliz Muhibbi (İngiliz sevenler) Cemiyeti, bir yanda Pontus Rum Cemiyeti, bir tarafta Mavri Mira Cemiyeti… O günlerde bunların her birinin de yerli halktan yandaş hainleri vardı. Şimdi bu ağademişyiyenler de bu zararlı cemiyetlerden birine benziyor. Memleketin ekmeğini yiyip suyunu içip çanağına da şey ediyorlar. Yazık vallahi yazık… Her memlekette böyle kaliteli hain var mı gerçekten merak ediyorum. Kurtuluş Savaşı’nda dış güçler içerideki Ermeni vatandaşlarımızı kullanmaya çalışmışlardı. Özellikle Fransızlar Güneydoğu ve Doğu bölgelerimizde onları kışkırtmışlardı. Şu kadere bakın ki; Şimdi de PKK- Ermeni işbirliği ile yine aynı oyunu denemektedirler. Şu kadar da yandaş ağademişyen bulmuşlar. Ben buradan YÖK Başkanı başta olmak üzere etkili ve yetkili rektörlere sesleniyorum. Lütfen benim devletime temiz kazancımdan verdiğim vergilerimle bu keneleri beslemeyin. Üniversitelerinizi ince eleyip sık dokuyun. Bunlar gibi PKK ile işbirliği içerisinde olan ağademişyiyenlerin sözleşmelerini yenilemeyerek yemlerini kesin

***

Sözlerimin sonuna gelmeden Kılıçdaroğlu’na da bir çift lafım olacak. Yahu kardeşim ne sendeleyip durursun? Bir yandan ağademişyenlere sahip çıkarsın bir taraftan terörü lanetlersin. PKK yi seviyorsan; “Biz CHP’liler olarak….” diyerek bir destek bildirisi de sen yaz. Değilsen safını belirle…  Görüyorum ki; hazımsızlığından dolayı Cumhurbaşkanı’na hakaret etme gereği duyuyorsun. Senin mantıkla gidersek bu milletin milli şefe ağzına geleni söylemesi gerekmez mi? Hiç kimsenin ağzı kirada falan değil. Ama edebi engel oluyor. Daha yakın geçmişte bizimle hiç alakası olmayan ne Cumhurbaşkanlarına 1şahit olduk. Tahammül ettik ve sabır gösterdik. Bize “Edep ya Hu” diye bir şey öğrettiler. Bak şimdi de sana tahammül ediyoruz. Eğer sana bir şey söylemiyorsak edebimizden söylemiyoruz. İşte geldik bugünkü yazımızın da sonuna… Şu Cennet vatanda Paralel, PKK, PYD gibi birçok hainle beraberce yaşayıp gidiyoruz. Şimdi buna bir de ağademişyenler katıldı. Yarın bakarsın daha kaliteli (!) hainler de çıkabilir. Beni üzen ne biliyor musunuz? Biz içerideki bu hainlerle uğraşırken, Filistin, Musul, Kerkük, Türkmen Dağı, Doğu Türkistan vb. İslam coğrafyası kan ağlıyor. Onlara ulaşmayalım diye yerden ot bitercesine hain üretiyoruz. Allaha emanet olun. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.