1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Ahde Vefa İmandandır
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ahde Vefa İmandandır

A+A-

Cenab-ı Allah’ın ‘Topraktan geldiniz, toprağa döneceksiniz’ buyruğuna en büyük sevgilinin, Hz. Peygamberin yanına dönmelerinde şehitlerimizin zerre üzüntüleri yoktur. Belki şehit olmalarına sebep, kendi vatanlarında, kendi bayrağı altında yaşayanlardan gelmiş olmasıdır tek üzüntüleri. Biliyoruz ki... ‘unutmak; tükenmektir.’ Biliyoruz ki... ‘ahde vefasızlık, aynı zamanda imansızlıktır.’ Koç yiğitlerimiz Sevgili Peygamberimize komşu olmak için birbirleriyle yarışırken; ihanet oyununda peşrev çeken zangoç suratlılar bilsinler ki bu mübarek Anadolu toprakları hainleri hiç sevmez. 12 Eylül öncesinde, abilerimiz gençken yaşlanmıştı. Binlerce civan yiğit gençlerimizi, hocalarımızı vermiştik vatan toprağına. Şimdi vatani görevini yapan delikanlıların bedenleri bir ‘gül bahçesine’ girercesine seriliyor vatan toprağına. 12 eylül öncesi bu camianın fertlerini kınayan ‘neme lazımcı’ Acem ve Arap kafalı mıymıntılar şimdi vatanın bir karış toprağını aziz bildikleri için bedenlerini toprağa bulayanları da kınayacaklar mı acaba?

***

Hani sağ-sol çatışmasıydı? Hani gölgelerle mücadele etmiştik? Hani kullanılmıştık değil mi? Şimdi ‘kullanılan’ kim peki? Belki 30 yıl sonra, şehit düşen bu Fethi SEKİN gibi civan yiğitlerin ailelerine ve yakınlarına, arkadaşlarını da ‘siz kullanılmıştınız, ortada bir tehlike yoktu.’ diyenler olur. Ve bu ‘iğrenç anlayış’ bizim gibi aydınlar için hiç şaşırtıcı olmaz. Mesele, Türk vatanının bütünlüğü, Türk devletinin ve Türk Milleti’nin bekasıdır. 1980 öncesi de buydu, şimdi de bu. Bugün, aktörlerin makyajları ve sahneleri değişti sadece. Dün Çanakkale ve Sakarya’da nasıl şehit düştüler ise bugün Hakkâri-Şırnak-İzmir’de şehit oluyorlar. Tek bir farkla; O gün düşmanlar ve hainler dışarıdaydılar ve yabancıydılar. Bugün içimiz bölücü hainlerle ve bütün dünyaları MASA-KASA-NİSA üçlüsü olan ‘neme lazım’ diyen mıymıntılarla kaynıyor.

***
Bu devir de geçecek Allah’ın izniyle. Rabbim bu güzel vatanın bekası için bir gül bahçesine girercesine kara toprağa giren 12 Eylül öncesi ve sonrası tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Türk Devleti’nin ve Milleti’nin varlığı daim olsun inşallah. Önden gidenlere selam olsun. Vatan için şehit olan evlatları. Türk Milleti’ni ve Türk devletini ilelebet payidar kılacaktır. Elazığlı Gakkoş Ülkücü gardaşımız Fethi SEKİN yiğidimizi mübarek Anadolu toprağına vereli üç yıl geçti. ‘Gözümün gördüğü hiçbir şeyden korkmam’ diyen Hz. Hamza misali hainlerin üzerine cesaretle giden ve vatan evlatlarının yüzü gülsün diye kendi evlatlarını yetim bırakmayı göze alan tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.