1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ahen Mühendislik yeni yerinde
Ahen Mühendislik yeni yerinde

Ahen Mühendislik yeni yerinde

Ahen Mühendislik yeni yerinde

A+A-

15 yıllık bilgi ve birikimlerini BÜSAN Sanayi’ndeki yeni fabrikalarına aktararak yollarına devam ettiklerini söyleyen Ahen Mühendislik Sahibi Mustafa Yanartaş, “5 bin çeşit ürün yelpazemizle hizmet veriyoruz” dedi.

 

Mehmet Günnar

Konya’da tesisat ürün perakendeciliği ve toptancılığında söz sahibi markalar arasında yer alan Ahen Mühendislik, BÜSAN Sanayi Sitesi’ndeki yeni tesisinde hizmet vermeye devam ediyor. 2004 yılından bu yana inşaat, sanayi, endüstri, imalat ve altyapı sektörlerine hizmet verdiklerini ifade eden Ahen Mühendislik Sahibi Makine Mühendisi Mustafa Yanartaş, “Bin 200 metrekarelik kapalı alanı bulunan BÜSAN Sanayi Sitesi’ndeki yeni yerimizde fabrika ile tüketici arasında köprü görevini yerine getiriyoruz. Kalorifer, yangın, doğalgaz ve buhar tesisatı, endüstriyel gruplar, pompa ve hidrofor ana başlıklarıyla 5 bin çeşit ürün yelpazemiz var. Yaklaşık 15 markanın bayiliğini yapıyoruz. BÜSAN’a gelerek bir makinenin üretiminde kullanılan yan ürünlerin tedarikine de ayrıca hız verdik. Konya bir üretim şehri. Konya’da tedarikçilik ve toptancılık çok önemli” dedi.

Teknik destek imkânı

21 yılık tecrübe, bilgi ve birikim ile firmalara teknik destek hizmeti de verdiklerini söyleyen Yanartaş, “Ahen Mühendislik ile 15 yıl olmak üzere toplam 21 yıldır sektör içerisindeyim. Sadece toptancı mantığı ile ürün satışı yapmıyoruz. Tüketicinin neye ihtiyacı varsa bunun da teknik desteğini veriyoruz. Müşterilerimizin bizi tercih etmesindeki en büyük neden bu. Teknik açıdan onlara süpervizörlük yapmış oluyoruz. Üretimini görmediğimiz hiçbir ürünü satmıyoruz. Yurtiçi olsun yurtdışı olsun imalat fabrikalarını birebir ziyaret ediyoruz. Ahen Mühendislik olarak kötü ürün satmayız. Sattığımız her ürünün de arkasındayız” ifadelerini kullandı.

Yenilikçi firmayız

Orta Anadolu’da teknik açıdan tesisat sektörünü marketleştirmek istediklerini ifade eden Yanartaş, “Biz marketleşmeyi vitrifiye değil, teknik olarak yapmak istiyoruz. Ürün çeşidimizi 10-20 binlere çıkarmak istiyoruz. Buna ilk önce Konya’dan başlayarak, Orta Anadolu’ya daha sonra Türkiye’ye ve uluslararası piyasaya taşımak istiyoruz. Dış ticarete atılıp dış piyasada da olmak istiyoruz. Yenilikçi bir firmayız. Bizim sektör yeniliğe açılma konusunda çok kısır. Biz bunu yıkmaya çalışıyoruz. Yurtiçi ve yurtdışı fuarları takip ediyoruz. Yeni çıkan ürünleri piyasaya tanıtmak için çaba sarf ediyoruz. Toptancılık mantığı ile al sat değil, yeni ürünleri sektöre kazandırmaya çalışıyoruz. Olaya ilk önce tüccar mantığı ile değil, mühendis gibi bakıyoruz. Bir ürün ne kadar fayda sağlar araştırır, ona göre müşteriye sunarız” diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.