1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Aile şirketlerinin anayasası olmalı
Aile şirketlerinin anayasası olmalı

Aile şirketlerinin anayasası olmalı

ASKON Ar-Ge Birim Başkanı Yardımcısı İhsan Polat, çocukların doğumuyla planlanması gereken kurumsallaşmanın ilk adımı olarak anayasanın aile konseyi onayıyla ve eşliğinde hazırlanmasının, dağılmaları önleyici etkisi üzerinde durdu.

A+A-

Mevlüt Boyalı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) akademi faaliyetleri kapsamında kurumsallaşma eğitimlerimin ikincisi aile anayasası ‘örneği’ incelemesi ve fikir alışverişi ile devam etti. Ankara Sanayi Odası aile anayasası taslağı Doç. Dr. Mehmet Akif Çini nezaretinde ASKON Arge Birim Başkanı Yardımcısı İhsan Polat’ın anlatımıyla, ASKON üyeleri ve toplumun çeşitli kesimlerinden kanaat önderlerinin katılımıyla ASKON konferans salonunda sunuldu. Toplantıda konuşan Polat, eğitimin amacını 2. neslin yönetimde rol almaya başladığı aile şirketlerinin gecikmeden aile anayasası hazırlama gerekliliğine vurgu yapmak olduğunu belirtti. Polat, çocukların doğumuyla planlanması gereken kurumsallaşmanın ilk adımı olarak anayasanın aile konseyi onayıyla ve eşliğinde hazırlanmasının, dağılmaları önleyici etkisi üzerinde durdu. 

Karşılıklı soru-cevap

Örnek anayasa çalışmasındaki maddelerin uygulanabilirliğini eğitime katılan üyelere soran İhsan Polat, birçok üyenin bu kadar katı kurallar bütününün mevcut yapılara uygun olmadığını fakat acı reçeteler uygulanmadan da ‘dağılma hastalığının’ iyileşemeyeceğine vurgu yaptı. Katılımcıların soruları ile interaktif olarak gerçekleştirilen program sonunda açıklama yapan Doç. Dr. Mehmet Akif Çini, anayasa çalışmasının aile konseyi ile en az bir hukukçu, bir yönetim hocası, bir bağımsız denetçi nezaretinde bir yılı aşkın bir çalışmayla yapılabileceğini belirtti. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.