1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAPU

  3. AK PARTİ Fabrika Ayarlarına Dönüyor
Ahmet TAPU

Ahmet TAPU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

AK PARTİ Fabrika Ayarlarına Dönüyor

A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi, kongre öncesi Kurucu Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine bakıldığında bu kez fabrika ayarlarına dönecek gibi görünüyor. AK Parti’nin başarısının devamı için fabrika ayarlarına dönmesi gerektiği görüşünü uzunca süredir dille getirenlerden biri olarak bu gelişmeleri merakla izliyorum. Sözde söylenenlerin icraata geçmesi halinde partinin kurumsallaşması da daha kolay olacaktır. Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi, kısa sürede büyük başarılara imza atmanın yanında oy oranını da hızla yükselten ve bunu yıllarca koruma başarısını da gösteren nadir siyasi teşekküllerden biridir. Ancak, son yıllarda Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden genel başkanlığa gelmesiyle birlikte dile getirdiği metal yorgunluğu ve daha sonraları daha da vurgulamaya başladığı beklentilerle ilgili açıklamalarından sonra oldukça sevindirici bir o kadar da umutlandırıcı gelişmeler yaşanıyor.

***

AK PARTİ gönüllülük esasına dayalı ülkeye ve millete hizmet için yola çıkan bir siyasi oluşum iken yıllar yol haritasında yırtılmalara, zaman zaman yön değiştirmelere ve hatta ranta dayalı gelişmelere varan yanlışlıkların yaşanmasına bile yol açar hale gelmişti. İşte bunları gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeniden partinin başına dönerek gerekli önlemleri almaya başladı. Bu da gösteriyor ki, başarı ancak başarılı bir genel başkanla yani gerçek bir liderle mümkün olabilmektedir. Bugüne kadar AK PARTİ’de her ne kadar iyi şeyler yapılsa da ruhuna aykırı durumların da yaşanması liderin yerinin doldurulamayışından kaynaklanıyordu. Yaşanan gelişmeler bunu ispatlamış ve dün AK PARTİ’de nefer olanlar bugün ortalarda görünmüyorlardı. Recep Tayyip Erdoğan, ahde vefanın şart olduğunu vurgulayarak eskilere de sahip çıkmış ve herkesin kucaklanması gerektiğini, siyasi oluşumların başarısı için bunların ne kadar gerekli olduğunu ortaya koymuştur.

***

Cumhurbaşkanı ve AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri arasında en dikkat çekici olanı ve de bana göre en önemlisi partiye katkı sağlayacakların yönetime gelmesi ve partiden rant bekleyenlerin dışlanması yani yönetimde yer verilmemesi, yolundaki açıklamasıdır ki, maalesef siyasi partileri içten içe kemiren en büyük hastalık beklenti amacıyla görev almaktır. Gelecek günlerin daha sağlıklı oluşumlarla daha sağlıklı yönetimlerle daha ileri düzeyde başarılara imza atılması, ülkenin daha güvenli ve gelişmiş bir düzeye ulaşması dileğiyle rantçıların değil gönüllü hizmetkârların görev alması temennisiyle 16. kuruluş yıldönümü kutlu, yolunuz açık olsun diyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.