1. YAZARLAR

  2. Mustafa Güden

  3. AK Parti’nin Ödüllü Başkanları
Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

AK Parti’nin Ödüllü Başkanları

A+A-

AK Parti’nin Kızılcahamam’da yapılan 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son derece önemli mesajlar verdi. 31 Mart Mahalli İdare Seçimlerinde partinin yüzünü ağartan, rekor seviyede oy alarak ilk beşe giren Belediye Başkanlarına verilen ödüller de programa damga vurdu.

***

Büyükşehirler arasında ilk sırayı yüzde 70.53 ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ikinci sırayı Yüzde 68.47 ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, üçüncü sırayı yüzde 67.60 ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, dördüncü sırayıyüzde 65.04 ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve beşinci sırayı 64.61 ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu aldı.

***

Şehirler sıralamasında da yüzde 72.99 ile Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin birinci, yüzde 61.72 oyla Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka ikinci, yüzde 55.57 oyla Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan üçüncü, yüzde 53.22 oyla Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç dördüncü ve yüzde 51.58 oyla Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı beşinci oldu.

***

Büyükşehir ilçe belediyelerinde de ilk sırayı yüzde 77.76 ile Samsun Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, ikinci sırayı yüzde 76.87 ile Konya Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, üçüncü sırayı 75.56 ile Ordu Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva, dördüncü sırayı yüzde 74.41 ile Samsun Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğanve beşinci sırayı 74.34 ile Denizli Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan aldı.

***

Şehir İlçe belediyelerinde birincilik yüzde 85.50 ile Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem’in olurken, ikinciliği yüzde 84.37 ileRize Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer, üçüncülüğü yüzde 73.77 ile Bayburt Demirözü Belediye Başkanı Arslan Gürer, dördüncülüğü yüzde 72.50 ile Kütahya Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci vebeşinciliği yüzde 72.27 ile Burdur Kemer Belediye Başkanı İsmail Özay elde etti.

***

Beldelerde de Yozgat Akdağmadeni Belekçahan Belediye Başkanı Şahin Arısoy, Şırnak Uludere Hilal Belediye Başkanı Cevher Benek, Adıyaman Kahta Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, Şırnak Silopi Çalışkan Belediye Başkanı Nadir Tosun ve Zonguldak Devrek Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş en fazla oyu alan başkanlar olarak Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüllendirildi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.