1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Akdeniz Belediye Meclisi, Ekim Ayının 2’nci Birleşimini Gerçekleştirdi
Akdeniz Belediye Meclisi, Ekim Ayının 2’nci Birleşimini Gerçekleştirdi

Akdeniz Belediye Meclisi, Ekim Ayının 2’nci Birleşimini Gerçekleştirdi

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan Meclis Toplantısı'nın 2'nci birleşimini gerçekleştirdi.

A+A-

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan Meclis Toplantısı'nın 2'nci birleşimini gerçekleştirdi. İlk birleşimde komisyonlara gönderilen gündem maddelerinin, komisyon raporlarının görüşüldüğü ve karara bağlandığı Mecliste, 2017 mali yılı performans programı ve bütçesi de görüşülerek onaylandı.

Akdeniz Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan Meclis Toplantısı'nın 2'nci birleşimini gerçekleştirdi. Belediye Konferans Salonu'nda yapılan toplantıya, Akdeniz Belediyesi Eş BaşkanıFazıl Türk Başkanlık etti. Açılış ve yoklamanın ardından bir önceki birleşim tutanak özeti görüşüldü. Belediye Meclis Başkanı ve üyelerine, 2017 yılında Meclis ve komisyon toplantılarına katıldıkları her gün için ödenecek huzur hakkı miktarının tespit edilmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyon raporu, komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi. Gündemin 4'üncü maddesinde yer alan, 2017 mali yılı ücret, vergi, resim ve harç tarifeleri ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon raporu, yine komisyondan geldiği şekliyle onaylanarak yürürlüğe girdi.

Meclis gündeminde yer alan 2017 Mali Yılı Performans Programı ile ilgili gündem maddesindeki tüm komisyon raporlarının onaylanmasının ardından aynı yıla ait Akdeniz Belediyesi bütçesinin görüşmelerine geçildi. Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor doğrultusunda 122 milyon 400 bin lira tutarındaki gelir bütçesi ve aynı miktardaki gider bütçesi, meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edilerek yürürlüğe girdi. Bir sonraki gündem maddesinde bulunan, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bütçesindeki diğer ekonomik tertibindeki 4 milyon 102 bin lira kullanılabilir ödeneğin, Fen İşleri Müdürlüğü bütçesine aktarılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon raporu kabul edildi. Akdeniz Belediyesi zabıta memurlarına, 2017 yılı için fazla mesai ücretinin tespitini içeren Plan ve Bütçe Komisyonu raporu onaylandıktan sonra, Şevket Sümer ve Güneş mahallelerinin bir kısmını kapsayan ve imar planlarında emsalli imar adalarında yapılacak revizyon imar planı çalışmalarını içeren İmar ve Çevre Komisyon raporları da oybirliğiyle kabul edildi.

Gündemin 10'uncu maddesinde yer alan, Kürkçü Mahallesi'ndeki bir taşınmaza ait plan tadilatının, Danıştay kararları doğrultusunda imar planlarına işaretlenmesi ile ilgili teklif, komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi. Yine Evci Mahallesi'ndeki bir taşınmaza ait uygulama imar planı teklifi ile ilgili İmar, Çevre ile Kadın Erkek Eşitliği Komisyonları raporları onaylanarak yürürlüğe girdi. Gündemin 12'nci maddesindeki Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü Yönetmeliğinin revize edilmesi ile ilgili Eğitim Kültür Komisyonu raporu, komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi. Mersin Adana Devlet yolu güzergahında, Liman bağlantısı ile Bahçeli kavşağına kadar olan bölgede, imar planları ile imar yollarının uyumsuz kesimleri için 1/1000 ölçekli uygulama imar plan tadilatı ile ilgili İmar ve Çevre Komisyon raporu da Meclis üyeleri tarafından onaylandı.

Temenni ve öneriler bölümünün ardından bir sonraki meclis birleşiminin 1 Kasım 2016 saat 11.00'da yapılmasına karar verildi.

Akdeniz Belediye Meclisi, Ekim Ayının 2’nci Birleşimini Gerçekleştirdi

Akdeniz Belediye Meclisi, Ekim Ayının 2’nci Birleşimini Gerçekleştirdi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.