1. YAZARLAR

  2. Naciye Görpe

  3. Alkışı Hak Edenler
Naciye Görpe

Naciye Görpe

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Alkışı Hak Edenler

A+A-

Uzun zamandır ele alınması gereken o kadar çok güncel konu olmasına rağmen kalemimi susturdum. Neden mi? Her konuda o kadar çok kişinin o kadar çok fikri var ki... Zaten hiç okumuyoruz hep yazıyoruz, sosyal medyanın hayatımızı ele geçirmesi haber sayfalarının okunmadan ikinci plana atılması açıkçası fazlasıyla üzüyor beni ve bundandır sitemim suskunluğum. Haberleri sosyal medyadan alarak her zaman gerçek bilgiye sahip olamıyoruz, o yüzden resmi haber sayfalarının günlük okuma alışkanlığını kazanmamız şart diye düşünüyorum. Şimdi ise yine bir köşenizde olmak istiyorum çünkü siz okuyucularımla buluşmayı gerçekten özledim ve gerçekten değer bir gündemimiz var. Acı olayları kaleme almak istemedim bu süreçte olumlu yüzümü güldüren bir durum yakalayınca aldım elime kalemi. Maalesef ki dünya çapında büyük bir salgınla mücadele içerisindeyiz. Bu süreci en düşük zararla atlatmayı başaracağımıza inanıyorum, inşallah öyle olur. Şimdi olumlu ne var diye merak ediyorsunuz eminim ki zaten yazacaklarımı siz de çok iyi biliyorsunuz ve farkındasınız. Sayın Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca çalışmaları samimiyeti ile halkını ne kadar sevdiğini o kadar çok gösterdi ki Allah başımızdan böyle insanları eksik etmesin. İzlerken emin olun bir baba şefkati hissediyorum içimde.

***

Kendimi ayrıca biraz daha şanslı hissediyorum bu süreçte, daha önce bir çok yazımda bahsettim Konya belediye olarak en temiz şehirler arasında bu benim için ayrıcalık hepimiz için ayrıcalık tabi ki... İkinci olarak Selçuklu bölgesinde olmayı da kendim için ayrı özel hissediyorum. Neden mi yönetim olarak hep şanslı bir ilçeyiz. Sayın Büyükşehir Belediye başkanımızın Selçuklu Belediyesi dönemleri için ve şu an Selçuklu Belediye Başkanımızın hizmetleri için teşekkürlerimi sunmak isterim siz okuyucularım adına. Bunlar sadece benim fikrim değil belgeli ödüllere sahip bir belediye Selçuklu, yani adına yakışır yönetimi var... Selçuklu Belediyesi’nin 12.02.2020 tarihli sıfır atık belgesi resmi sayfasında güncel haberlerde “Konya'da Bir İlk SELÇUKLU BELEDİYESİ'NE İKİ “SIFIR ATIK BELGESİ” haber başlığında inceleyebilirsiniz. Yine aynı sayfada temiz havuz sertifikası haberini de bulabilirsiniz.

***

Şimdi bu yazıda şöyle bir algı olmasını istemem. Karatay Belediyesi, Meram Belediyesi çalışmıyor mu ? Büyükşehir belediyesi olarak zaten gurur duyduğumu belirtirken, genel temiz bir şehir olduğumuzun mimarlarının zaten üç belediyemizin olduğunu açıkça belirtmiş olduğumu düşünüyorum sadece hizmet aldığım ilçeden memnuniyetimi ayrıca belirtmiş oldum. Karatay Belediyesi’nin zabıta denetimlerini sıklaştırıp halkına haksız ticaret yapılmaması için önlemler aldığı ve esnaf kiralarının ertelendiği haberlerini de tabi ki takibindeyiz, yine Karatay Belediyesi resmi sayfasında haberlere ulaşabilirsiniz. Allah gerçek çalışan işini hakkıyla yapan işçisinden başkanına bakanına kadar herkesten razı olsun.

Şimdi sıra bizde... Sağlıkçılarımız polislerimiz dahil belediyeler ve hatta özel kurumların

 verdiği destekle dezenfekte edilen bizim için uğraş veren şifa vermek için gece gündüz çalışan güvenliğimizi sağlayan herkese destek olalım. Bana bir şey olmaz demeyin kendin için değil sevdiklerin için kurallara dikkat et.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar