1. YAZARLAR

  2. Mehmet Ali Eskipostalcı

  3. Altay 2023 Hedefine Gençlerle Yürüyecek
Mehmet Ali Eskipostalcı

Mehmet Ali Eskipostalcı

Haber/Yorum
Yazarın Tüm Yazıları >

Altay 2023 Hedefine Gençlerle Yürüyecek

A+A-

Basın sektöründe 10 yılı doldurmuş bir muhabir ve gazeteci olarak meslek hayatına adım attığım günden bu yana Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın sayısız programına şahitlik ettim. Selçuklu Belediye Başkanı iken tanıdığım Sayın Altay, 2014 seçimlerini de göz önünde bulundurursak 2 dönemlik görev süresi boyunca ilçede sayısız güzel projelere imza attı ve Selçuklu’nun dünya genelinde adının duyulmasını sağladı.

***

28 Nisan 2018 tarihinde ‘Anadolu Selçuklu Çağı Mirası’ isimli eserin tanıtımı için İstanbul’a hareket edeceğimiz günün sabahında Uğur İbrahim Altay’ın ‘yeni görev’ vesilesiyle son dakikada bizlere katılamayışı ve 3 gün sonra Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilan edilmesinin ardından zorlu hizmet yolculuğu da başlamış oldu. 31 Mart 2019 seçimlerinde yüzde 70.53’lük oy oranıyla başkanlık görevi kesinleşen Altay ile Konya’da hizmet çıtası daha da yükseklere çıkmaya başladı.

***

Genç ve dinamik bir ekiple şehrin geleceğine yön verebilmek için kolları sıvayan Başkan Altay, her fırsatta da vatandaşlarla bir araya gelerek gönülleri sıcak tutmayı başardı. İmza attığı sayısız projelerle şehri adeta yeniden ihya eden Başkan Altay, görünen o ki çalışma azmi ve çalışkanlığıyla uzun yıllar bu şehre hizmet etme fırsatı bulacak. Allah gücünü ve kuvvetini artırsın…

***

Eğitimden sağlığa, altyapıdan tarımsal üretime, sanayi, ticaret, turizm yani hemen hemen her konunun altında imzası olan Başkan Altay’ın Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin Taşınması Projesi, Alâeddin Tepesi Sağlıklaştırma Projesi, Mevlana Çarşısı Dönüşüm Projesi, Meram Son Durak’ta yürütülen otopark ve rekreasyon projesi gibi çalışmaları şehir adına yapılan önemli yatırımlardır. Eski stadyum alanına yapılacak Millet Bahçesi, 2021 İslam Oyunları, bisiklet yolları, Bisiklet Master Planı ve bisiklet tramvaylarıyla Türkiye’deki diğer iller arasından hızla sıyrılan Konya’nın da Başkan Altay’a iyi sahip çıkması gerekiyor.

***

Bulduğu her fırsatta Konya’yı karış karış gezen ve adete ilmek ilmek işleyen Uğur İbrahim Altay’ın tüm bu çalışmalarının yanı sıra dikkatimi çeken çok daha farklı bir yönü var. Bilindiği üzere 14 Ağustos 2001’de AK Parti’nin kuruluşundan sonra dünyaya gelen günümüzün gençleri, normal şartlar altında 2023 yılında gerçekleştirilecek seçimlerde oy kullanacak. Yani 19 yıldır iktidar olan AK Parti’nin yönettiği Türkiye’nin 100’üncü yılında ülkemizin geleceğini çoğunlukta gençler belirleyecek. Z kuşağı olarak tanımlanan yaklaşık 7 milyon seçmenin önümüzdeki seçimlerde oy kullanacağını düşünürsek, bu hiç de azımsanamayacak bir rakam olsa gerek.

***

Hal böyle olunca Uğur Başkan şimdiden kolları sıvamış durumda. Türkiye geneli durum nedir bilemem ama Konya’da Başkan Altay, gençlere verdiği desteklerle şimdiden rakipleriyle arasındaki farkı bir hayli açtı. Selçuklu Belediye Başkanlığı döneminde gençleri Çanakkale ve Bilecik gezi turlarıyla tarihi yolculuğa çıkaran, şimdilerde ise çeşitli çekilişlerle gençlere bisiklet ve farklı eserler hediye eden, bisiklet tramvayı ve bisiklet durakları çalışmalarını hayata geçiren Başkan Altay, yeni neslin de gönlüne dokunmayı iyi biliyor. Altay’ın geçlere desteği bununla da sınırlı değil… Koronavirüs pandemisinin olumsuz etkileri sonucu uzaktan eğitime erişimde sıkıntı yaşayan 8. ve 12. sınıfa giden 10 bin öğrenciye tablet dağıtmaya hazırlanan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bir yandan da şehir ile iç içe olduğu günlerde genç nesille bir araya gelerek Konyaspor forması hediye ediyor ve yeşil beyazlı takımın sevgisini gençlere aşılıyor.

***

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Gönül Belediyeciliği’ manifestosunu layıkıyla yerine getiren Başkan Altay’ın gençlere karşı gösterdiği bu özel ilginin her kesim tarafından büyük takdir gördüğünü düşünüyorum. Halka iç içe olduğu her fırsatta Konya’yı 2023 hedeflerine hazırladıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın görünen o ki bu yolculukta en büyük destekçisi gençler olacak.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.