1. HABERLER

  2. Altay çalışıyor Selçuklu büyüyor
Altay çalışıyor Selçuklu büyüyor

Altay çalışıyor Selçuklu büyüyor

Selçuklu’nun gelişimi için birçok önemli projeye imza attıklarını belirten Başkan Uğur İbrahim Altay, ilçenin marka değerinin yükseldiğini ifade ederek, SEDEP’in 6 yılda önemli yol kat ettiğini söyledi.

A+A-

Gazetemizi ziyaret eden Altay, Selçuklu Kongre Merkezi’nde 2018 yılının hareketli geçeceğini dile getirerek, ilçe genelinde daha temiz bir görünüm için çöp kovalarının site bahçelerine alınacağını vurguladı.  

 

Mehmet Ali Eskipostalcı

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe genelinde devam eden çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Belediye Basın Müdürü Ahmet Bilgiç, Konya’nın Sesi İmtiyaz Sahibi Celalettin Boyalı, Genel Yayın Müdürü Ahmet Tapu, Yazı İşleri Müdürü Erkant Uysal, Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Mevlüt Boyalı ile Yazar Mustafa Çelik’le bir araya geldi. Gazetemizi ziyaretinde konuşan Başkan Altay, 2018 yılı içerisinde birçok önemli projeye imza atacaklarının müjdesini verdi. Selçuklu’nun marka ilçe haline geldiğini ifaden Altay, “İlçemize spor salonları ve anaokulları yapmaya devam ediyoruz. Sille Barajı’nın eksiklerini gideriyoruz. Hıdırellez’de inşallah barajımız tam açılmış olacak. Buraya yaptığımız macera kulemiz 3,5 milyon liraya mal oldu. Konya’ya ve ilçemize değer katacak bir çalışmaya imza attık. Belediye olarak üniversite öğrencileri için İstanbul Yolu üzerine Selçuk Üniversitesi Kampusu karşısına bin yataklı bir yurt yapıyoruz. Eğitimde çalışmalarımız sürüyor. Proje okulumuz olan Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Okulu’na çok güzel bir okul ilave ediyoruz. Yaklaşık 20 milyon liralık maliyetle 2 tane 20 derslikli okul ve spor salonu yapacağız” dedi.

Çocuklara özel proje

İlçe mahallelerinde park ve bahçe çalışmalarına devam ettiklerini hatırlatan Altay, çocuklara yönelik ses getirecek önemli bir projenin üzerinde çalıştıklarını vurguladı. Selçuklu Değerler Eğitimi Programı’nın (SEDEP) 6. yılında olduğunu hatırlatan Altay, “SEDEP artık kurumsallaştı ve bir sisteme oturdu. Bu yıl mart ayında ekip Makedonya’ya gidecek. Başbakanlık Tanıtma Fonu bize 2 milyon liralık bir destek verdi. Burada sevindirici olan şey Talim Terbiye Kurulu’nun kararıyla artık değerler eğitimi tüm okul müfredatlarına girdi. Belki ileriki yıllarda bizim yaptığımız tüm bu işleri devlet bir model olarak alıp tüm okullarda uygulayabilecek. Belediyeler eğitimin fiziki yapısı için çok şeyler yapıyor ama içinde yaşayan insanları da bir yere götüremezsek hayalimize kavuşamayız. Belki SEDEP’le onu yapıyoruz. Şu an tam bilinmiyor olabilir ama 5-6 sene sonra değeri anlaşılacak” ifadelerini kullandı.

‘Selçuklu Torunları Ecdatla Buluşuyor’ projesi kapsamında Konya’nın en büyük kültür projesini Çanakkale’ye düzenlemeye devam ettiklerini açıklayan Başkan Altay, ‘Selçuklu’nun Torunları Osmanlı’nın İzinde’ projesi kapsamında da Bilecik ve Söğüt’e tarihi turları sürdüreceklerinin altını çizdi.

Mehmetçiğe dua gecesi

2018 yılı içerisinde Selçuklu Kongre Merkezi’nde birçok etkinliğin düzenleneceğinin altını çizen Altay, “Selçuklu Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi Afrin’e yönelik başlatılan kutlu yürüyüşte de devletimizin, milletimizin ve askerimizin yanındayız. Bu manevi desteğimizi yinelemek ve Mehmetçiğimize dua ve Kur'an-ı Kerimlerle moral ve destek vermek amacıyla da anlamlı bir program düzenliyoruz. Cuma akşam saat 20.00’da Afrin’de mücadele veren tüm askerlerimiz için ‘Kur'an-ı Kerim ve Mehmetçiğe Dua Gecesi’ düzenliyoruz. Program Türkiye’nin yanı sıra Suudi Arabistan, Fas ve Kuveyt’ten karileri Konya’da buluşturacak. Bunun yanı sıra tiyatro, konser ve etkinlikler için de çalışıyoruz. Selçuklu Kongre Merkezi prestij mekan haline geldi. Geçtiğimiz hafta sonu İçişleri Bakanımız, Yerel Yönetimler Başkanımız ve 250’ye yakın belediye başkanımızı misafir ettik. Böyle bir mekânda misafirlerimizi ağırlamak bizim için memnuniyet verici. Merkezimiz içerisinde çalışmalar sürüyor. Alışveriş mekânları, restoran ve kafe çalışmaları devam ediyor” ifadelerini kullandı.

altay-calisiyor-selcuklu-buyuyor-(4).jpg

Çöp kovaları kaldırılıyor

Selçuklu’nun daha temiz bir görünüme kavuşması için çalışma yürüttüklerini söyleyen Başkan Altay, konuşmasını şöyle tamamladı: “İlçemizde çöp kovalarını site içerisine alacağız. Kaldırımları çöp konteynerlerinden kurtarmak istiyoruz. Bir etap sonra evsel çöp almayacağız. Site bahçelerine 3 ayrı çöp konteyneri yerleştireceğiz. Vatandaşlarımız da çöplerini cam, plastik ve kâğıt olarak ayrıştırıp atacak ve geri dönüşüm sistemine geçeceğiz. Bundan kurtulduğumuz takdirde yıllık en az 20 milyon liralık kazancımız olacak.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.