1. YAZARLAR

  2. Erkant UYSAL

  3. Ampul, Oklar, Hilaller
Erkant UYSAL

Erkant UYSAL

İyi Seyirler
Yazarın Tüm Yazıları >

Ampul, Oklar, Hilaller

A+A-

Konya'da 10 kişiden 7 kişinin tercih ettiği AK Parti ve seçmenler saygıyı fazlasıyla hak ediyor. Elbette muhalefet de. 

Eskilerin deyimiyle ampul 60 mumluktu, şimdi 70 mumluk oldu. Daha güçlendi. Enerjisi arttı. Etrafı daha fazla aydınlatıyor. 

Konya'da ışığı 70 volta dayandı. Türkiye'de 50 mumluk gücü var. 

6 oku yaya taksan ve fırlatsan, ampulun aydınlattığı alanın yarısına kadar gelir. 3 hilalin ışığı da ortamı loş bırakır. 

Konya'da 10 kişiden 7 kişinin tercih ettiği AK Parti ve seçmenler saygıyı fazlasıyla hak ediyor. Elbette muhalefet de. 

İktidar her yerde bulunur. Totaliter, otoriter, baskıcı rejimlerde iktidarlar vardır. Ama bu rejimlerde muhafeti bulamazsın. Muhalefetin sesi sadece demokrasilerde çıkar. İktidarın değeri kadar muhalefetin de kıymeti önemlidir. 

Şimdi AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun'un dediği gibi iktidarın sorumluluğu arttı. Gücünü şefkatle kullanan, adaletle halka yansıtan, ayrıştırmadan herkesi kucaklayan bir iktidar bekliyor herkes. Öyleyse Başbakan hep balkondan konuşsun. Polis eylem yapan işçiye, öğrenciye copu sallamasın, gazı sıkmasın. Kimse kimseyi taraf olmaya zorlamasın. Taraf olmayan bertaraf olmasın. Hükümeti eleştiren iş adamı risk almasın. Fikrini savunan gazeteciye namert denmesin. 

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu rüzgarı ve 10 milletvekili ile Konya'da yatırımlara devam edilsin. Madem bu iktidara en büyük desteği bu şehir veriyor, bu şehir de hak ettiği hizmeti alsın. Test sürüşü, deneme seferi derken, geciken hızlı tren artık bizi Ankara'ya götürsün. Mavi tünel bitsin. Yeni stadyumdan vazgeçtik, mevcut stadyum bakıma alınsın. Daha önceden de sıraladım, tekrarlamaya gerek yok. Özetle Konyamıza yakışan yapılsın. 

Muhalefete gelelim. Konyalı size muhafelet görevi verdi. O zaman göreve devam. Lakin 

her şeye karşı çıkmak için değil, yanlışı düzeltmek adına eleştiri yapılsın. MHP ve CHP'li vekiller güzel hizmeti takdir etmeyi bilsin. Usülsüzlüğün, yolsuzluğun peşi bırakılmasın. Çıkar ilişkileri varsa kamuoyuna açıklansın. Yazan gazeteci yok diye şikayet edilmesin. Yazan elbet olur. Seçim  bitti diye Konyalılar unutulmasın.

Ampul 70 mumluk olsa da, yarın sönebilir. Ne güçlü liderler gördü bu şehir. Zaman geçer, altı ok ve  üç hilal hükümet olur. Ya da meclis dışındaki partiler iktidara gelir. Sonra iktidarın yeni sahipleri de düşecektir. 

Oyun böyle kurgulanmış; birileri iktidar, birileri muhalefet olacak. Biz ise tarihin tanıkları. Yazdıklarımızla ve duruşumuzla toplumsal vicdanın sesi. İktidara da, muhalefete de yandaş olmadan yazmanın keyfi. 

Herkese iyi seyirler. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.