1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Asıl Deprem Kafalarda
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Asıl Deprem Kafalarda

A+A-

Tekrar geçmiş olsun! Hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara acil şifalar diliyorum.

*

Bir daha gördük ki deprem öldürmüyor, çürük binalar ile bunları yapan hırsız müteahhitler öldürüyor. Bu katillere bir de mal hırsından körleşip alan kazanmak için binayı taşıyan kolonları kesenler eklendi. Alan kazanmak için orman yakanlar gibi…

*

Yine yüzleştik deprem felaketi ile ancak sebepler, sorunlar, konuşmalar yine aynı.

Geciken tedbirleri almamız için uyarı olarak kalsın bu deprem. Ders olsun, deprem olsun ama acılar olmasın. Çünkü deprem olmasın diye dua etmekle depremler durmaz ama hırsız müteahhitler olmasın diye dua edersek ve ettiğimiz duanın gerçekleşmesi için harekete geçersek binaların yıkılması durur.

*

Allah bizlere, aramızdan daha fazla hırsız müteahhit ve kolon kesen alçakların  çıkmasını önleyecek şekilde dürüst, adil ve ahlaklı bir nesil yetiştirme bilinci versin. Allah bizlere, dini şekillere verdiğimiz önem kadar dinin manasını öğrenme ve anlama çabasına da önem vermeyi nasip etsin. Amin…

*

Deprem doğal bir afettir, dünyanın her tarafında olur. Yedi şiddetinde bir deprem bazı ülkelerde burun bile kanatamazken, bazı ülkelerde milli felakete sebep olur..

*

Daha tehlikelisi kafalarda oluşan fay hatlarıdır. Doğada depremler anlık olur… Zamanla yıkılan binaların yerine yenileri yapılır, hayatını kaybedenler unutulur, ateş düştüğü yeri yaktığı ile kalır… Ama zihinlerdeki fay hatları öyle değildir, kafalardaki depremler anlık olmaz yıllara yayılır, yıllar geçtikçe zararı çoğalır ve yavaş yavaş milleti alıştırarak yok eder...

*

Kafasındaki fay hatlarından habersiz kişiler, felaketi getiren zihinsel kırılmalara karşı uyaranları dinlemez ancak kırılmaları tetikleyen ajanları din adamı, tarihçi, hoca efendi, alim, üstat, araştırmacı veya haberci zanneder.. Zannın çoğu günahtır yazıyor Kuran-ı Kerim'de ama farkında olmayanlar budan habersiz, sadece dinlerler çünkü ajanlar Kuran’ın okunmasını engellemek için kendi yazdıklarının okuturlar, kendi konuşmalarının dinletirler.

*

Bu hainlere kanan düşüncesizler, insanlıktan da nasipsizdirler ve depremin, doğanın doğal bir davranışı olduğunu anlayacak kadar düşünmedikleri için acılara sebep olanların hırsız müteahhitler olduğunu konuşmak yerine depremi içki veya zina ile açıklayan konuşmalar yaparlar. Üstelik bu konuşmaları dinimize bağlarlar insanlıktan nasipsiz olanlar. Bunlar dinimizi anlamadıklarını da anlamazlar. Ama anlatırlar anlamadıklarını.

*

Cahillik ve ahmaklık ile hainlere hizmet etmeyi bırakmak isteyen, ettiği duaya bir daha baksın ve düşünerek dua etsin. Özellikle hocalar, Allah’ım milletimizi depremden koru demek yerine, Allah’ım milletimizi malzemeden çalan müteahhitlerden koru, kolon kesen kalleşlerden koru, bizleri malzemeden çalan ve kolon kesenlerden eyleme… Amin..

*

Duanın da bir mekanizması vardır Sünnetullah katında. Düşünerek edilen dualar kabul edilir çünkü düşünerek edilen dualar insanı harekete geçirir. Ettiği duanın gerçekleşmesi için harekete geçmeyen kişi din taciridir. Peki bunlara sorgulamadan  kanan cahiller nedir? Selam ve dua ile.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.