1. HABERLER

  2. AŞKAN Anaokulu’ndan nitelikli eğitim
AŞKAN Anaokulu’ndan nitelikli eğitim

AŞKAN Anaokulu’ndan nitelikli eğitim

Meram Aşkan’da hizmet vermeye başlayan Aşkan Anaokulunda, çocuklar güzel sanatlar, yabancı dil, kültür ve spor ağırlıklı yetiştirilirken, konusunda uzman öğretmenler tarafından eğitim veriliyor.

A+A-
Meram Aşkan’da hizmet vermeye başlayan Aşkan Anaokulunda,  çocuklar güzel sanatlar, yabancı dil, kültür ve spor ağırlıklı yetiştirilirken, konusunda uzman öğretmenler tarafından eğitim veriliyor.
 
Duran Çölcü'nün haberi
Aşkan Anaokulu Kurucusu Mustafa Nayır günümüz koşullarında ve sağlıklı şartlarda çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için elimizden geleni yapacaklarını belirterek, “Aşkan Anaokulumuz, Konya’mızın en gözde mekânı Meram’ın Aşkan mahallesinde 2 bin100 metrekareye sahip geniş bahçesi ve bin 800 metrekarelik kapalı alanıyla Konya halkına hizmet vermektedir. Okulumuzun ayrıcalığı Güzel Sanatlar, Kültür ve Spor ağırlıklı olması ve bu derslerin konusunda uzman öğretmenlerle yapılmasındadır. Orff, Montessori, Dalcroze vb. gibi eğitim sistemlerinin okulumuzda uygulanması da bir ayrıcalıktır. Aşkan Anaokulumuzda tecrübeli, okul öncesi lisans mezunu eğitimcilerimiz dışında müzik, bale, görsel sanatlar, drama, İngilizce derslerimiz branş öğretmenleri tarafından yürütülmektedir” dedi. 
 
askan-anaokulu-kurucusu-mustafa-nayir--foto.jpg
‘Hedef, öncü olmak’
Aşkan Anaokulu olarak hedeflerinin Konya’nın öncü kurumlarından birisi haline gelmek olduğunu ifade eden Mustafa Nayır,  “Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak amacıyla üstlendiğimiz bu kutsal vazifemiz bilinciyle hiçbir şeyden taviz vermeden hizmet vereceğiz” diye konuştu.
 
Aşkan Anaokulu Kurucusu Mustafa Nayır, şu bilgileri verdi: Aydınlık, ferah sınıflarımızla, anti bakteriyel yumuşak zemin kaplaması, düşme ve çarpmalarda yaralanmaları önleyen yuvarlak, köşesiz tefrişat, her tür spor etkinliği yapabilecek, çok amaçlı geniş bir salonumuzla, top havuzu, trambolin, tırmanma duvarı ve çeşitli etkinlikler yapılabilen kış oyun odamızla, bale, zumba, Latin dansları ve Türk Halk Dansları için özel stüdyolarımızla birlikte ses yalıtımlı her tür enstrümanın yer aldığı dört adet müzik stüdyomuz bulunmaktadır. Çok titiz hijyen kuralları olan mutfak ve iştahla yemeklerini yiyecekleri, ferah, aydınlık yemekhane bulunmaktadır. Mutfağımızda dondurulmuş ya da hazır ürünler asla kullanılmamaktadır. En hassas olduğumuz tuvalet bölmelerinde mikrop barındırmayan akrilik malzemelerden lavabo tezgâhları, sensörlü lavabolar ve gömme rezervuarlar yer alıyor. Hedefimiz Konya’da öncü kurumlardan birisi olmaktır.”
askan-anaokulu-haber-fotolari-(1).jpg
askan-anaokulu-haber-fotolari-(3).jpg
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.