1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Askere Yapılan Algı Oyunlarına Gelmeyin
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Askere Yapılan Algı Oyunlarına Gelmeyin

A+A-

Geçtiğimiz günlerde asker, kedi öldürdü diye yaygara yapan herkes yanlış düşüncelere sahiptir. Bilinçli kasıtlı askeri ve askeriyeyi küçük düşürmek aşağılamak için yapılan özel çıkışlardır. Askeri yargılamak için tutanağa koyulan video nasıl basına sosyal medyaya sızar? Bu tamamen yanlı bir komplodur. Askerliğini yapmış her vatan evladı bilir ki askerde ve askeriyede hayvanlar çok kıymetlidir. Özel olarak bakılırlar. Aşıları yapılır, aylık veteriner gelir kontrol eder eğer o an askerliğini yapmakta olan askerlerin içinde veterinerlik mezunu yoksa. Veterinerlik fakültesi mezunu bütün askerler askerde el üstünde tutulur ve askeriyenin baktığı kedi köpek kuş vs. hayvanlarla ilgilenmesi talep edilir. Çünkü askeri personel özellikle subaylar hayvanlara çok değer vermekte ve en az 2 subay askerlik merkezinde bakımlarını üstlenmektedirler.

***

Kast ettiğim yemek değildir. O zaten erler tarafından erlerin kendilerine gelen yemekleri paylaşmaları ile karşılanır. Bu tarz askeri personel ve erler tarafından bakımları üstlenen hayvanların uyuz bit pire deri hastalıklarına yakalanmamaları için gereken en üst düzey çaba harcanır. Çünkü kendi asli vazifesini yerine getiren askerler erler boş zamanlarında hayvanlarla oynar vakit geçirirler. Benim askerliğimi yaptığım Fatih Muhabere Merkezi’nde  hala isimlerini hatırladığım Karabaş (kangal) Paşa (Sibirya kurdu) a4 ( cinsini bilmediğim) Tazı (av köpeğiydi sanırım puanter). Askerliğimi yapalı kim bilir kaç yıl oldu hala isimleri bile hatırımda. Kedilerimiz köpeklerimizle oynar onların tabağından yemek yerdi. Bir sürü yavru kedimiz olurdu dönem dönem. Askerler elleriyle beslerlerdi yavruları. Büyüyen önce kaçar sonra gelir yine askeriyeye yavrulardı bu sefer onun yavrularıyla oynar büyütürdük.

***

Asker kedi öldürdü diye yaygara yapanlar eminim asker ocağını görmemiştir. Askerliğini yapmış askeriyenin çayını çorbasını içmiş yemeğini yemiş hiç kimsenin böyle bir kara propaganda yapılmasına vicdanı izin vermez. Askeriye Peygamber Ocağı’dır. Peygamber Ocağı’nda, Peygamber’in ‘sırtın yere gelmesin’ diyerek sevdiği hayvana eziyet edilmez. Alkollü bir psikopatın yaptığı vicdanları sızlatan bir olayı sosyal medyada askere ve askeriyeye saldırmak için kullanan herkes yanlış içindedir. Asker ve askeriye bizimdir lütfen algı oyunlarına gelmeyin. Başka Türkiye yok. Başka askeriyede yok. Allah’ımıza hamdolsun milletimiz var olsun diye günde 3 kez milletine dua eden er ve erbaşa bir psikopat alkolüğün yaptığı iğrenç olaydan dolayı kin gütmesi bu millete yakışmaz. Umarım o psikopat alkolik insanlık müsveddesi gereğini bulmuştur ve yine umarım o psikopat alkoliğin dosyasına konmak için çıkarılan videoyu basına sızdıranlar için de gerekenler yapılır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.