1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Aslında Olan Nedir-1
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Aslında Olan Nedir-1

A+A-
Bu topraklardaki savaş her şeyden önce Türkler ve Türk düşmanları arasında olan bir  savaştır. Solcu Türk ile sağcı Türk veya Türkçü Türk ile Ümmetçi Türk, Cumhuriyetçi Türk ile Osmanlıcı Türk, Atatürkçü Türk ile Abdülhamitçi Türk, Alevi ile Suni, Türk ile Kürt, projesi devam eden Laz ile Türk, Çerkez ile Türk vs, vs, arasındaki mücadele aramıza karışan düşmanın fitnesinden başka bir tuzak değildir.
*
Taşıdığı kimlik kartı veya pasaportu üzerinde ay-yıldız olan herkes Türk gibi görünebilir ama değildir... Ecdadımız ile tarihimiz ile senden daha çok övünebilir ama değildir... Senden daha iyi Türkçe konuşabilir ama değildir. Dini, İslam yazabilir ama değildir, senden daha çok namaz kılabilir ama değildir, sünneti senden daha iyi yaşarmış gibi görünebilir ama değildir...
*
Bunlar, İslam için en çok şehidi veren millet olma onurunu taşıyan Türk Milletinin genç neslini milletinden soğutmak için fırsat kollayan, tezgah kuran, kurulmuş tezgahlara hizmet etmek için aramıza sızmış hainlerden başkası değildir. Senin milletini sevmenden rahatsız olurlar, milliyetçiliği günah gösterip seni korkuturlar, seni cibilliyetsiz biri yaparak onların hizmetine girmen için hadisler, kıssalar, çarpık tarihi olaylar, belgeler bile uydurabilirler. Günah olan ırkçılıktır, milliyetçilik asla değildir ama bunu anlamanı istemezler. Tüm Osmanlı toprakları köle ve sömürge olmuşken, özgür kalabilen bu toprakların milletini seven insanlar sayesinde kurtarıldığını görme diye bu başarı ve kazanımları kötüler, küçültür ve aşağılık iftiraları ile sana kirli göstermeye çalışırlar.
*
Hain mi daha tehlikeli yoksa cahil mi? Bence cahil… Çünkü cahillerin desteğini alamayan hain bir hiçtir… Gerçeği, hakikati merak etmek, araştırıp bulmak yerine birilerinin söylediğini doğru kabul edenler en güçlü cahil adaylarıdır. Hem dini hem de milli açıdan bakarsak, iyi bir Müslüman olmak için önce iyi bir insan olmak gerekir. Bunun için harcanması gereken bir çaba vardır; “oku”mak, “düşün”mek, “aklını kullan”mak gibi, çalışkan olmak, temiz olmak, dürüst olmak gibi, muasır medeniyet seviyesine yükselmek gibi. Oysa bunları yapmak için ayağa kalkmak yorulmak gerekir. Keyfini kaçırmak yerine, tatlı hikayeler anlatan gül yüzlü(!) birilerini dinleyerek içinde bulunduğu kalabalık ile birlikte cennete gideceğini hayal etmek daha kolay gelir, daha keyifli gelir ilkel bedenini geliştirme iradesi olmayan kişiye…
*
Sen okuma, düşünme biz sana anlatırız, sen biat et yeter diyenler bu cehaleti besleyenlerdir. Yetmedi, dinimiz İslâm’a göre Türküm demek günahtır diye öğretenlerdir. Niçin günahtır? diye soracak kadar düşünmekten uzak kardeşlerimiz de bu kumpanyanın tekeridir, motorudur.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.