1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Aslında Olan Nedir?-2
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Aslında Olan Nedir?-2

A+A-
Bu topraklardaki savaş her şeyden önce Türkler ve Türk düşmanları arasında olan bir savaştır. Solcu Türk ile sağcı Türk veya Türkçü Türk ile Ümmetçi Türk, Cumhuriyetçi Türk ile Osmanlıcı Türk, Atatürkçü Türk ile Abdülhamitçi Türk, Alevi ile Suni, Türk ile Kürt, projesi devam eden Laz ile Türk, Çerkez ile Türk vs, vs, arasındaki mücadele aramıza karışan düşmanın fitnesinden başka bir tuzak değildir.
*
Bu savaşı düşman lehine çevirenler aramızdaki kıvılcımı yangına çeviren körüklü cahillerdir.
*
Sen okuma, düşünme biz sana anlatırız, sen biat et yeter diyenler bu cehaleti besleyenlerdir. Yetmedi, dinimiz İslâm’a göre Türk’üm demek günahtır diye öğretenlerdir. Niçin günahtır? diye soracak kadar düşünmekten uzak kardeşlerimiz de bu kumpanyanın tekeridir, motorudur.
*
Nedense Türk Milleti dört koldan saldırı altındadır... Çünkü bir buçuk asır önce dünya yönetimini ele geçiren ve dünyayı kendileri arasında paylaşmaya başlayan emperyalist güçleri durduran millet Türk Milleti’dir. Çünkü İslâm uğruna en çok şehidi veren millet Türk Milleti’dir. Bu yüzden Türk Milleti’nin bu kadar çok düşmanı olması normaldir. Düşmanların da Türk’ün karşısına mertçe çıkıp savaşmak yerine B planı olarak sinsice, içerden ve arkadan vurmalı savaş yöntemini seçmesi geçmişte yaşadığı acı tecrübelerinin sonucudur. Normal olmayan başımıza her bela geldiğinde düşmanımızı suçlamamızdır. Zira düşmanın düşmanlık yapması doğrudur, yanlış olan düşmanın sana düşmanlık yapmasına izin verecek kadar uyumuş olman, güvenmiş olman ve kendini suçlamak, öz eleştiri yapmak yerine düşmanı suçlamandır… Yapman gereken bizden gibi görünerek aramıza sızan ve bizi birbirimize düşüren düşmanı fark etmeyecek kadar uyumamıza sebep olan hikâyeleri dinlemeyi bırakıp, günümüz gerçeklerini, bizi vatansız bırakmak isteyenlerin bizi şucu, bucu olarak nasıl parçaladığını anlamak için aklını kullanmaya başlamaktır.
*
Bunların oyununu bozmak için anlamamız gereken ilk derslerden bir tanesi şudur: Osmanlı da bizim Vahdettin de, Cumhuriyet de bizim Atatürk de, birini övmek için diğerine sövmek gerekmiyor. Sövdükçe aslında kime hizmet ettiğimizi görmek için uyanmak gerekiyor.
*
Biz olamayan, senci benci fitnesi çıkaranlara karşı birlikte hareket etmemiz, onları aramızdan çıkarıp atmamız gerekiyor. Eğer uyanırsan senin küçük bir oyun, çok büyük bir oyun için son olacaktır, kendini küçümsememek gerekiyor.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.