Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Atayistler

A+A-

Sosyal medya hayal sınırlarını aşıyor aşmasına da akıl ve mantık sınırlarını da yok ediyor… Her gün binlerce yalan yanlış bilgi doğru bilgilerden 8 kat daha hızlı yayılıyor sosyal medya üzerinden. Müslüman görünen bir kardeşimiz “…dünyayı da ilimi de ataistlere bırakıyorum, sizin olsun…” şeklinde bir paylaşım yapmış… Gelen yorumlara cevap veremeyince de “…dünya boştur sizin olsun, esas olan ahirettir, ben ahiret için çalışıyorum…” gibi bir şeyler yazmış.

*

Ey Müslüman kardeşim diyerek konuya girmeden önce, kelimelerin doğru kullanımına dikkat çekmek istiyorum, zira küçük kelimeler büyük anlamlar taşıyor, küçük kelimelere yeterince özen göstermezsek anlamlar kayıyor bu da zihin kodlarımızı ve düşünme kalitemizi bozuyor ve hatta zamanla yok ediyor.

*

Bu kardeşimizde bozulmuş düşünce sistemi ile “dünya ahiretin tarlası, ahiret de dünyanın harmanı, tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz” çıkarımını yapamamış ve dünyada başaramadığı, ulaşamadığı şeyleri “ataistler”e bırakmış… Üstelik bu başarısızlığına da Peygamber Efendimizin (SAV) ilgili hadis-i şerifini alet etmekten çekinmemiş.

*

Tüm bunlar bir yana atesit yerine “ateist” yazması da çok anlamlı. Bir taşla birçok kuş vurmayı bilen hinoğlu hin düşmanın ajanları ve içimize karışan hainler bilgisiz müslümanları avlarken böyle yönetmeleri kullanırlar. Bizim miskinlik yüzünden bilgisizlikten kurtulamadığı için cahiller arasına düştüğünü fark etmeyen müslüman kardeşlerimiz de ateist yani “tanrı tanımaz” kişileri, “ataist” veya “atayist” olarak anlar ve hiç yoktan, tanrı tanımazlık ile ata, Atatürk arasında bağ kuran şeytani bir projeye hizmet ederler.

*

Ey Müslüman kardeşlerim, ateistin, ateizmin atalarımız ile veya Atatürk ile uzaktan yakından en küçük bir ilgisi, alakası yoktur… Ama hem kendilerine bir zemin bulmak için hem de Müslüman çocukları Atatürk’ten soğutmak için Atatürk’e sahip çıkar gibi görünürler. Bu görüntü ile bile bir taş ile iki kuşu indirirler… Atatürk kendi döneminde ve o döneme kadar olan son 2 asır içinde, gücünün yettiği coğrafyada İslama en büyük hizmeti veren adamdır ve bu hizmeti ölümünden sonra bile sürmüştür… Ama İslam düşmanları bundan hoşlanmaz ve bu etkinin devam etmesini istemez. Hurafe ile üzeri örtülmüş olan İslam hakikatini, hurafeden ve hurafecilerden temizlemeye çalışmış birisidir Mustafa Kemal Atatürk… Müslümanları hoca kılıklı ajanların anlattığı hikâyelere kanmaktan kurtarıp Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de anlattıklarını anlamaya ve anlayarak inanmaya yönlendirmek için çalışmıştır. Ama biz, bir kelime ile haini kahraman, kahramanı hain gösteren yalanlara kanmışız.

*

Hurafe ile üzeri örtülmüş olan din hakikatini ortaya çıkarmak için hurafeye karşı mücadele eden Atatürk’ün bazı hataları da olmuştur elbette. Atatürk’ün hizmetlerini küçülten, hatalarını da abartan bu hurafeciler ve hurafeden beslenenler Atatürk’ü hurafeye karşı değil de sanki dine karşıymış gibi göstermiştir. Peki, bu yalanlara kim inanmıştır, kim kanmıştır?

*

Ey müslüman kardeşim kanma hain yalanlarına, düşme atayist tuzaklarına. Selam ve dua ile.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.