1. YAZARLAR

  2. Tunahan Uysal

  3. Bakmayın Siz Onların Süslü Hamasetlerine
Tunahan Uysal

Tunahan Uysal

Konuk-Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bakmayın Siz Onların Süslü Hamasetlerine

A+A-

Onlar, bir kamyonet kasasından selamladıklarını unutup, zırhların arkasına sakladılar kendilerini.

Eski bir TOFAŞ arabanın arkasında yazan ‘Hak yol İslam’ yazıları ile geldiler. Sonra bir asgari ücretlinin kırk yıl yemeden içmeden çalışarak alabileceği araçların arkasına yazmadılar o yazıları.

***

Onlar, Bilal-i Habeşi gibi kızgın kumlarda işkenceler görenlerin torunuyuz dediler, ama Bilal'e işkence eden Ümeyye bin Halef oldular. Yanlarında çalışan işçilerin haklarını yediler, köle görüp. Çevirttikleri sakallarını uzatırken, haram dairesinde parendeler attılar.

Bakmayın siz onların ayetlerle hadislerle konuşmalarına.

Kurdukları paravan şirketler aracılığıyla ihale kapılarında köpeğin yal beklediği gibi beklediler. Fırat'ın kenarında ki kuzunun ne etini bıraktılar ne de kemiğini. Kuzunun adı kaldı sadece bizlere.

***

İkiden biri dediler birbirlerine Peygambere ve Sıddık'a hakaret eder gibi. Kimi Pensilvanya'da köpeklik ederken, kimi de tüm günahlarından arınmış vaziyette gezdi Ankara sokaklarında. Meydanlar ve kanallar günah çıkarma ayinleri gibi oldu. Bakmayın siz onların adalet hak hukuk demelerine.

Hazreti Ömer yaşasa kırk kırbaçtan geçirirdi hepsini. Beytülmalı, har vurup harman savurmalarından tanıdık biz onları. Hani bir hırka ve bir minderle nefsine kement vuran sahabelerin hikayeleri vardı ya; işte onu bile anlatamaz oldular.

Bakmayın siz onlara.

Ve anlattıkları hikayelere .

Yalanla ve kibirle inşaa ettikleri kibir kulelerinden böyle hikayeler çıkmaz !

 

^^^^^^^^^^^^^^

Önceki ve Sonraki Yazılar