1. HABERLER

  2. Başkan Altay: 'Bu Kardeşlik Bize Selçuklulardan Emanet'
Başkan Altay: Bu Kardeşlik Bize Selçuklulardan Emanet

Başkan Altay: 'Bu Kardeşlik Bize Selçuklulardan Emanet'

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, belediye personeli ile bayramlaştı.

A+A-

Sabah erken saatlerde Fen İşleri, Park Bahçeler, Destek Hizmetleri ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü personeli ile bayramlaşan Başkan Altay, daha sonra sosyal tesislerde memur personelle bayramlaştı. Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de hazır bulunduğu bayramlaşma programında konuşan Başkan Altay, başarılı ve özverili çalışmaları nedeniyle personele teşekkür ederek, tüm çalışanların ve ailelerinin bayramını kutladı.

SELÇUKLU’DA BAYRAM SORUNSUZ GEÇTİ
İlk olarak belediye tesislerinde düzenlenen bayramlaşma programında konuşan Başkan Altay, “Bizler bayram yaparken sizler çalıştınız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Selçuklu halkının bayramı rahat geçirmesi için arefe gününden başlayarak yoğun bir tempo içerisinde Selçuklu’yu bayrama hazır hale getirdik ve bayram süresince de temizlik hizmetleriyle Selçuklu’nun bayramı en iyi şekilde yaşaması için gayret gösterdik. Selçuklu Belediyesi özellikle temizlik hizmetlerinde hep öncü oldu. Bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

“BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR ÜLKEYİZ”
Bayram süresince mutlu ve huzurlu günlerin yanı sıra bir hüzünlü günlerin de yaşandığını ifade eden Başkan Altay, “Hac farizasını yerine getiren dünya Müslümanlarının yaşadığı felaket hepimizi bu bayram hüzünlendirdi. Yine ülkemiz son dönemde zor günlerden geçiyor. Bayramda da maalesef şehit haberi almaya devam ettik. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden güçlerin yaptığı eylemlere ve oradaki mücadeleye şahitlik ediyoruz. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli var ve millet olarak da bu bedeli ödüyoruz. Ama biz 1071’de Sultan Alparslan’ın açtığı bu yolda bu toprakları adeta kanla kazandık ve mücadeleyi de ilelebet sürdürmeye kararlıyız. Türkiye büyük ve güçlü bir ülke. Bu ülkenin mutluluk ve huzur içinde yaşaması için bu ülkenin anneleri evlatlarını şehit verirken bir taraftan da vatan sağolsun deme cesaret ve erdemini gösteren bir millet. Biz inanıyoruz ki bu mücadeleyi milletimiz birlik ve beraberlik içerisinde kazanacaktır. Zaten son dönemlerde asker ve polisimizin gösterdiği üstün gayretle ne neticeler aldığı biliniyor” şeklinde konuştu.

“ZOR GÜNLERİ KARDEŞLİK HUKUKU İLE AŞACAĞIZ”
Son günlerde vatandaşlar arasında fitne tohumları ekilmeye çalışıldığına dikkat çeken Başkan Altay, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Altay, “Özellikle batı bölgelerinde Kürt kardeşlerimize yönelik provokasyonlar ve milleti sokağa dökmeye yönelik eylemler var. Bu eylemlerin karşılığını bulmadığını ve vatandaşımızın sükunet, birlik ve beraberliğini de muhafaza ettiğine şahitlik ediyoruz. Bizler de üstümüze düşen sorumluluğu yerine getirmek için birbirimize daha çok sarılmalı ve bu konuda daha hassas davranmalıyız. Bunu hem çalışma arkadaşlarımıza, hem de tüm hemşehrilerimize bu bayram vesilesi ile ifade etmek istiyorum. Şu anda bu salonda da birçok etnik kökenden arkadaşımız var. Belediyemizin idari yönetiminde görev alan arkadaşlarımız var. Meclis üyelerimiz, teşkilat mensubu arkadaşlarımız var. Hem sahada hizmet üretirken hem de çalışma sırasında bu konuda ne kadar hassas davrandığımıza hepiniz şahitlik ediyorsunuz. Biz bu şehirde mutluluk ve huzur içinde yaşamayı biliyoruz ve bu konuda örneğiz. Yine bu zor günlerde birbirimize daha çok kenetlenmemiz ve kardeşlik hukukunu daha sıkı inşa etmemiz gerekiyor. Selçuklu Medeniyetinin en önemli özelliklerinden biriside hiçbir problem olmadan bu topraklarda yaşamayı genetiğimize işlemiş olması. Biz de bu konuda örnek olmalıyız” dedi.

“SES GETİREN PROJELER HİZMETE SUNUYORUZ”
Selçuklu Belediyesi’nin hizmetlerinin her alanda devam ettiğini ifade eden Altay, “Birinci dönemde başladığımız işlerin artık toparlandığına, hizmete girdiğine ve büyük ses getirdiğine şahitlik ediyoruz. Kelebekler Vadisi Parkımız Konya’nın en nadide alanlarından birisi haline geldi. Açılıştan sonraki bir aylık bölümde 130 bin civarında vatandaşımızın gezdiği park, şu anda aylık ortalama 40 bin civarında insanın özellikle şehir dışından gelen misafirlerimizin ziyaret ettiği bir alan haline geldi. Kongre Merkezi inşaatımızda şantiye çalışmaları yeniden başladı inşallah bir yıl içerinde tamamlanacak. Bununla birlikte Park Bahçeler, Fen İşleri ve diğer birimlerimiz hizmetlerini üretiyorlar” dedi.

“HER ZAMAN YAPILACAK BİR İŞ, HER ZAMAN YAPILACAK BİR YENİLİK VAR”
“Tüm çalışanlarımız bir bütünün parçası, herkesin yaptığı iş kıymetli ve önemli” diyen Altay, “585 bin nüfuslu bir ilçede yaşıyoruz ve vatandaşlarımız sadece bir belediye çalışanıyla karşılaşma imkanı oluyor ve onda bıraktığınız izlenim tüm kurum adına belirleyici etken oluyor. Onun için tüm arkadaşlarımızın bu bilinçle hareket etmeleri ve taşıdığımız kurumsal kimliği vatandaşa yansıtma konusunda dikkatli olması gerekiyor. Bu konuda büyük reformlar ortaya koyduk, çok yol katettik ama her zaman yapılacak bir iş, her zaman yapılacak bir yenilik, inovasyon mutlaka var. Değişmeyen tek şey sadece değişim. Biz de kendimizi yenilmeye gayret ediyoruz. Hizmet masamız yeni mekanında vatandaşa hizmet sunuyor. Eskisi kötü müydü hayır değildi ama mutlaka yeni yapılacak işler var, daha iyi hizmet sunma imkanı var. Özellikle dijital alt yapının kullanılması, bunun veri olarak aktarılması ve bundan sonuç çıkarılması konusunda gayret gösteriyoruz” şeklinde konuştu.
Konuşmasının sonunda tüm personelin bayramı kutlayan Altay, “Bugüne kadar yapmış olduğunuz gayretli çalışmalarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Selçuklu Belediyesi, tüm birimlerinde çalışan personeliyle bir ekip ruhuna kavuşmuş, aynı noktaya bakabilen, aynı enerjiyle hareket edebilen genç ve dinamik bir kurum. Hepinizin üstün gayretleri var, hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Hep birlikte ilçemize, şehrimize hizmet etmeye gayret edeceğiz. Bayram vesilesiyle hepinize sağlık ve mutluluklar diliyorum, geçmiş bayramınız mübarek olsun, inşallah birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde nice bayramlara kavuşalım” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.