1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. Başkan Görgülügil güven tazeledi
Başkan Görgülügil güven tazeledi

Başkan Görgülügil güven tazeledi

Başkan Görgülügil güven tazeledi

A+A-

Muhsin Görgülügil ve Nazif Karlıer’in başkanlık için yarıştığı Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu 2. Olağan Kurulu’nda mevcut Başkan Görgülügil güven tazeledi. Başkan Görgüligil, “Duayenlerin tecrübesi ile gençlerin enerjisini birleştirerek daha sivil, daha heyecan dolu çalışmaların yapılmasının hedeflendiği yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Mehmet Günnar

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’nun 2. Olağan Kurulu’nun sonucu hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla basın toplantısı düzenlendi. Bayır Diamond Otel’de düzenlenen toplantıda konuşan Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu İcra Heyeti Başkanı Muhsin Görgülügil, “Genel kurul, 181 gönüllü üyesi olan platformun 114 üyesinin katılımı ile, oldukça coşkulu bir ortamda yapıldı. Kurulda birçok tüzükte değişiklikler yapıldı. Yeni dönemde başkanlık süreci 3 yıl olarak belirlendi. Aynı başkanın üst üste ancak iki dönem başkanlık yapmasına karar verildi. Yönetim Kurulu Üyesi sayısının 30’da kalması kabul edildi ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin bundan sonraki her seçim döneminde en az yarısının değişmesi kararlaştırıldı. İcra heyetinin 13 kişi olması kabul edildi ve akabinde başkanlık seçimine geçildi” dedi.

Medeni ortamda

Genel Kurul’un oldukça medeni bir ortamda gerçekleştiğini ifade eden Başkan Görgülügil, “Nazif Karlıer ile başkan adayı olarak yarıştığım genel kurulda üyelerimiz teveccüh gösterdi ve tekrar başkan seçildim. Bu durum Divan Heyeti tarafından haziruna ilan edildi. Duayenlerin tecrübesi ile gençlerin enerjisini birleştirerek daha sivil, daha heyecan dolu etkinlikler beklentisine uygun çalışmaların yapılmasının hedeflendiği yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diliyor, Konya Sivil Toplum Kuruluşları 2. Olağan Genel Kurulu sonunda seçilen Yönetim Kurulu listemizi halkımızın bilgisine sunuyoruz” diye konuştu.

Üniversitelerle çalıştay

2020’de gerçekleştirecekleri çalışmaların birkaçından da bahseden Görgülügil sözlerini şu şekilde bitirdi: “Önceliğimiz her zaman gençlik. İlimizde 5 üniversitemiz bulunuyor. 2020’de bu üniversitelerimizle ortakla çalıştaylar düzenleyeceğiz. Yerel yönetimlerle Konya hakkında çeşitli istişarelerde bulunacağız. Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz ve birçok konuda olumlu sonuçlar aldığımız Ufuk Turu’nu bu sene de yapacağız. Bu sene çeşitli şehirlerimizden davetler aldık. Şuan Denizli gibi görünüyor. Hangi şehirde yapacağımızı daha sonra karar vereceğiz.”  

Yönetim Kurulu Üyeleri

İcra ve Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Muhsin Görgülügil, Abdullah Çay, Abdurrahim Arslan, Adem Ceylan, Derviş Argun, Fatih Ceylan, Gürsoy Bilgin, İbrahim Türk, İhsan Erdim, Mustafa Yıldız, Prof. Dr. Önder Kutlu, Şenol Metin, Ziya Ercan, Ahmet Ağırbaşlı, Aytül Dağ, Bayram Taşdelen, Bekir Akdemir, Ceylani Kılıç, Hasan Ali Ünlü, İdris Bilgi, Mehmet Büyükaslan, Mehmet Kanmaz,  Mustafa Varol, Nurettin Kılıç, Sadık Gündoğdu, Sami Bayrakçı, Sami Sorgun, Sami Yıldız, Salih Zeki Keş ve Vacid Sır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.