1. YAZARLAR

  2. Mustafa ÇELİK

  3. Başkanlar kurulunun ardından…
Mustafa ÇELİK

Mustafa ÇELİK

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Başkanlar kurulunun ardından…

A+A-

 

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun hafta sonunda Antalya Çolaklı’da düzenlediği başkanlar kurulu toplantısına gazetemiz sahibi Celalettin Boyalı bey ve ben; başkan Remzi Ay’ın özel davetlisi olarak katıldık.

Cuma namazını yolda kıldıktan sonra seminerin gerçekleşeceği Antalya Çolaklı’da ki otele ulaştık.

Seminere katılacak olan kulüp başkan ve yöneticileri ile basın mensupları sabah erken yola çıktıkları için bizden önce otele yerleşmişler.

İlk gün serbest zaman olduğu için seminere katılanların birbirleri ile kaynaşmalarına şahit oldum. Senenin son günlerinin yaşandığı bu mevsimde sıcak havayı görenlerin çoğu; bende dahil olmak üzere kendimizi Akdeniz’in sularına bıraktık.

Toplantı Cumartesi günü sabah yapılacaktı. Toplantıya Gençlik ve Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan’ın da katılacağı haberini aldık. Sayın Baykan gece geç saatlerde otele intikal etti.

Cumartesi günü kahvaltı yaptıktan sonra seminerin gerçekleşeceği salona geçmeden ulusal bir gazete çıkan asparagas haber bir anda gündeme oturdu.

Sayın Genel Müdür Baykan ile Federasyon Başkanı Ay’ın oğulları ile Sayın Günbaş’ı töhmet altında bırakacak haberin içeriğini toplantı öncesinde herkes birbirine sorarken; İstanbul gazetesine haberi servis yapan için benim tahminim şu oldu.

Son dönemde Konya sporunda kimlerin canının yandığına bakmak lazım dedim.

Toplantı öncesinde Genel Müdür Sayın Baykan ile kısa sürede olsa bir araya geldik. İstanbul basınına haberi servis edenin benim tahminlerimin içerisinde biri olduğu ortaya çıktı.

Toplantı salonuna geçtik ve seminer önce saygı duruşu ardından ise istiklal marşı ile başladı.

Seminerin açılış konuşmasını ev sahibi konumunda olan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sayın Remz Ay gerçekleştirdi. Remzi başkanın ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Ömer Ersöz söz aldı.

Sayın Ersöz mükemmel hazırlanmış bir slayt gösterisi ile il müdürlüğünün son altı ayda yapmış olduğu hizmetler ve bundan sonra yapacağı çalışmaları mükemmel bir anlatım ile toplantıya katılanlara aktarırken, gerçekleştirilen hizmetlerde Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan ile Konya’lı spor Müsteşarı Sayın Faruk Özçelik’in büyük katkıları olduğunu dile getirerek teşkilat olarak teşekkürlerini iletti.

Son olarak kürsüye Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan çıktı. İstanbul basınında çıkan haberden dolayı değil de böyle bir uyduruk haberi Konya’dan birisinin servis etmesi onu çok derinden üzmüş görünüyordu.

Samimi olduğuna inandığım Sayın Baykan’ın rahat duruşu haberin asılsız olduğunun ispatı gibiydi sanki.

Öğle yemeğinden sonra Sayın Genel Müdürü İstanbul’a gitmek üzere uğurladık. Akşam saatlerinde Futbol Federasyonundan haberle ilgili yalanlama açıklaması yayımlandı.

İki arkadaş bir araya gelmişler. Biri diğerine annem anneni genel evinde görmüş demiş. Diğeri ise annem anneni genel evinde gördü de senin annenin genel evinde ne işi vardı diye sormuş.

İnsanlar önce aynaya bir bakacaklar.

Ne oldum değil ne olacağım diyeceksin.

Dün neydin bugün ne oldun.

Görevine son verildi diye iftira haberleri servis etmesine ettin. Senin bununla kalacağına inanmıyorum. Bundan sonra başka insanlara da saldıracağını düşünüyorum.

Madem ki bu kadar yapılan yanlışlardan haberin vardı da niye daha önceden yapılan yanlışları açıklamadın diye adama sormazlar mı hemşerim.

Ha bu arada her zaman olduğu gibi böyle toplantıların vazgeçilmez isimlerinden birisi ise Sayın Hüseyin Avni Uluer.

Valla onu bunu bilmem. Sayın Uluer gibi insanların bu tip organizasyonlarda bundan önce olduğu gibi bundan sonrada devamlı yer alması gerektiğine inanıyorum.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.