1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Bayrak Olayı ve Kahraman Millet
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bayrak Olayı ve Kahraman Millet

A+A-

Perşembe günü kaldığımız yerden devam edelim.

Onlar, yalan yazan tarih utansın diyerek düşman yalanlarını düşman fitnesini ve düşman hilesini tarih diye yazan ve anlatan utanmazlardır. Kananlar utansın.

*

Onlar, vatan ne ki? Seccademi serip namaz kıldığım heryer vatandır gibi temelsiz ve ruhsuz sözler ile genç, temiz, saf zihinleri bulandıranlardır… Sorgulamadan kananlar utansın. Örneğin Fransa’da, Almanya’da, İngiltere’de, Rusya’da bir gurbetçi olarak, bir tür misafir olarak o ülke bayrağı altında kıldığın namazlar kabul olur elbette ama toprağında namaz kılıyorsun diye Fransa, Almanya, İngiltere, Rusya senin vatanın olabilir mi? Vatan nedir sence? Vatansız kişi milletten, bayraktan bahsedebilir mi?

*

Irkçı olma tabii ki ama ırkçılık ile milliyetçilik arasındaki farkı anlamak için de biraz oku, biraz araştır. Seni cibilliyetsizlik çukuruna itmeye çalışanlara fırsat verme.

*

Irkçılık ve milliyetçilik aradaki farkı Ümmet ve Millet başlıklı yazılarımda anlatmıştım. Kısaca hatırlayalım. Irkçılık, mensubu olduğun milletin diğer milletlerden üstün olduğu iddiası ile böbürlenmektir. Milliyetçilik ise mensubu olduğun milletin diğer milletlerden üstün olması için daha çok çalışmaktır, daha çok öğrenmektir. Milleti oluşturan bir birey olarak kendini geliştirmektir. Milliyetçi kişi kendine verilen görevi en iyi ve doğru yapan kişidir.

*

Bu vesile ile millet ve ümmet arasındaki ilişkiyi de hatırlayalım. İslam ümmeti Müslüman milletlerin kuracağı bir üst birliktir. Yeterince gelişmemiş milletler sağlam bir birlik oluşturabilir mi? Çürük tuğlalar ile sağlam bina yapılır mı? Bir örnek eğer Kürt kardeşlerimiz müslüman bir millet olarak yeterince gelişmiş olsalardı, Irak’ta İsrail bayrağı altında, Suriye’de ABD bayrağı altında İslam’a düşman olanların silahı ile devlet kurma hayaline girer miydi? Ya da Araplar, Müslüman bir millet olarak yeterince gelişmiş olsalardı İslam düşmanı olduğunu gizlemeyen batılı ülkelerin planları doğrultusunda birbirlerine düşmanlık ederler miydi?

*

Düşmanın cesareti varsa doğrudan saldırır, yoksa bizden gibi görünebilen adamlarını aramıza salar ya da bizim adamlarımızı satın alır. Biz gerçekleri anlatınca, yalanlara kanmış olanlar, kandırılmış oldukları gerçeği ile yüzleşemedikleri için gerçeklere çamur atanlar bir daha düşünmeli değil mi?

*

Allah herkese vermiş beyin ve akıl. Kullanan kendisini geliştirmiş, kullanmayan ise şeytana çöplük etmiş…

*

Bayrak bir bez parçası değildir arkadaş. Milletin dirliği ve vatanın birliği için anlam taşıyan her kavram, her hedef, her ilke ve her kahraman bir bayraktır. Bunu anlayamıyorsan ve milliyetçi olamıyorsan, memleketçi bari ol, vatancı bari ol…

*

Allah’ın selamı anlayanlar ile beynini hain fitnecilere teslim etmeyip hakikati anlamak için aklı, imanı ve vicdanı ile kullananlar üzerine olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.