1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Bayrak Olayı ve Kahramanmaraş
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bayrak Olayı ve Kahramanmaraş

A+A-

Salı günü kaldığımız yerden devam edelim.

“Maraş bize mezar olmadan, düşmana gülzar olamaz” diyen Aşıklıoğlu Hüseyin gibi Anadolu’yu vatan bilen Türkler “Vatan bize mezar olmadan düşmana gülizar olmaz” diyerek direnişi vatan sathına yaymışlar ve Kurtuluş Savaşı ile hep birlikte, bir millet olarak kahraman olmuşlardır.

*

Hepsini rahmet ve minnet ile anıyorum.

*

Aramızda Allah’ın rahmetine, vatanın toprağına layık olmayanların soyundan gelenlerin var olması hakikati değiştirmez.  Zira Kurtuluş Savaşını yapan aynı ruh aynı kan yaşamaktadır ancak dün olduğu gibi günümüzde de hainliğini, işbirlikliğini, yandaşlığını, cibilliyetsizliğini göstemek için fırsat kollayan Hırlakyan torunları hiç de az değildir aramızda.

*

Onlar, biyolojik olarak Hırlakyan’ın torunları olmasalar da beyinleri, düşman fitnesi ile döllenmiş fikirler üretir, Müslüman gibi görünerek TV’lerde, gazetelerde kah başları örtülü, kah kafaları sarıklı, kah sakallı, cüppeli veya şalvarlı müslüman pozunda şanlı bayrağımıza, kazandığımız zaferlere, sömrügeci İslam düşmanlarına karşı ulaştığımız başarılara yılan dilleri ile saldırmaya devam ederler.

*

Onlar, bazen hain, bazen cahil bazen de kandırılmış olarak hep birlikte, Maraş’ı Kahramanmaraş yapan, paylaşılan ve işgal edilen Osmanlı topraklarından kurtarmaya güçleri yettiği kadarını vatan yapan ecdadın ruhunu günümüzde de taşıyan gençlerimizin zihinlerine fitne tohumları atmaya çalışırlar.

*

Onlar İslam adına konuşur gibi yaparak çocuklarımızı kendi milletinden, özünden soğutanlar, “İslama göre Türk’üm demek günah, Müslüman’ım Elhamdülillah diyeceksin” gibi sözler ile İslam ümmetinin birlik içinde güçlenmesinin de önünü kesenlerdir. Ama Müslüman gibi konuşurlar, Müslüman gibi görünürler…

*

Onlar, vatanı düşmandan temizleyerek, Cuma namazlarımızı hür bir şekilde kılmamızı sağlayan, Türk’ün şanlı bayrağını göndere yeniden çekenlere ve dağılmış milleti organize ederek kahramanlaştıranlara düşmanlık ederler. Onlar hataları büyütür, başarıları küçültürler ama sıkışınca o milletin adını anmadan milliyetçi sözler ederler.

*

Onlar, yalan yazan tarih utansın diyerek düşman yalanlarını düşman fitnesini ve düşman hilesini tarih diye yazan ve anlatan utanmazlardır. Kananlar utansın.

*

Onlar, İslama, ümmete, millete “hizmet” eder gibi konuşurken, ırkçılık ile milliyetçilik arasındaki farkı anlamadan veya anlayıp da gizleyerek, ırkçılık yapma korkusuna soktukları çocuklarımızı milliyetsizleştirme, vatansızlaştırma ve sonuçta cibilliyetsizleştirme projesine “hizmet” edenlerdir…  

Pazartesi günü devam edelim inşallah.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.