Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Beka Sorunu mu?

A+A-

Yeni Askerlik yasasıyla 130 bin asker erken terhis edilecek. Ağır saldırı ve tehdit altındayız, BEKA sorunumuz var deyip 130 bin askeri erken terhis etmek düşmanla işbirliği yapmak değil de nedir? 

Veya seçimler bitince beka sorunumuz da bitti mi? Yapılanlara anlam veremiyorum anlam verebileniniz var mı sevgili okurlar. Bu konunun daha net anlaşılabilmesi için şu an etrafımızda gerçekleşen olayları özetleyim konu daha net anlaşılsın.

ABD ordusu 700 çeşitli tipte zırhlı araç ve tonlarca mühimmat, binlerce askerle Edirne'ye sınır Dedeağaç'ta .

Sözde Batı Trakya ve Balkanlarda bu yaz yapılacak olan SABER GUARDIAN ve DECISIVE STRIKE YUNAN tatbikatları için sınırımızın tarafına konuşlandı. Bundan önce Bulgaristan'da on bine yakın asker konuşlandırdı. AB, Bulgaristan'a Türk sınırında kullanılmak üzere 1000'e yakın zırhlı araç vermişti.

Tahmin ediyorum ki sıcak günler kapıda.120 bin PKK’lı terörist, 150 bin Barzani Peşmerge terörist, 10 bin deniz piyadesi. Akdeniz ve Karadeniz'i eklersek…Yedek mevcutlarımızın üstünde bir güç etrafımızda..

Köpek balığı misali..

1-İngiltere Hava Kuvvetleri, ‘F-35’ savaş uçaklarını Güney Kıbrıs'taki Akrotiri üssüne göndermeye başladı. Ayrıca adadaki aktif kolluk kuvvetlerine takviye kuvvet ve mühimmat gönderdi.

2- ABD, Suriye'de 120 bin kişilik PKK PYD teröristleri binlerce tıreyler silah, araç, gereç ve mühimmat ile donatıp hazır hale getirdi.

3- ABD, Suriye ve Irak'taki birliklerine 120 bin kişilik takviye kuvvet gönderiyor. Ayrıca Akdeniz'de bir kısmı nükleer başlıklı füze taşıyan 200 e yakın savaş ve uçak gemisi bulunuyor.

4- Yunanistan, işgal ettiği adalarımıza ağır silah ve mühimmat takviyesine devam ediyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde ABD'den çeşitli taarruz ve nakliye helikopterleri ve silah satın aldı ve bu silahların teslimatı gerçekleşti.

5- Geçtiğimiz günlerde terör örgütü DEAŞ'ın yayınlamış olduğu resimde, örgütün sözde lideri Bağdadi elinde Türkiye dosyasını inceliyordu. Hemen ardından terör örgütü DEAŞ'in 14 ülke için canlı bomba siparişi verdiği ortaya çıktı ve bu ülkelerin arasında Türkiye'de bulunuyor. 

Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde terör örgütü DEAŞ'ın ülkemizde hiç olmadığı kadar hareketli olduğunu açıkladı.

Türkiye'nin etrafı bu kadar tehlikeli bir şekilde sarılmışken millet hâlâ seçim ile üstelik bir belediye seçimi ile ülkenin huzur ve refaha kavuşacağını, adeta kuşatma altına alınmış olduğu durumdan partiler ile kurtulacağını zannediyor. Partilerin ülkeyi getirmiş olduğu bu uçurumdan bihaber tozpembe rüyalara dalıyorlar. O tozpembe rüyalara dalanlar uyandıklarında çok acı bir zamana gözlerini açacak. 

O zaman anlayacak gerçekleri. 

Yıllardır peşinden gittiği partiler ve ideolojilerinin aslında birer ölüm uykusu olduğunu...

Ülkemizin gelmiş olduğu bu durumdan tek çıkış ve kurtuluş yolu partiler üstü Atatürkçülük doktrinidir.

Çünkü partiler ve ideolojileri Türk milletini baklava dilimi misali 80 parçaya bölmüş ülkeyi işgale hazır hale getirmişlerdir.

Atatürk’ün Geçliğe Hitabesi’nde bizlere anlattığı olaylar gerçekleşiyor: ''İstiklâl ve cumhuriyetine kasdedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.''

 

Bu metin de belki fabrikaların ve topraklarımızın satışı yok. Ama o günkü metinlerden bu günü görmek aydınlıktır. Sadece benim görmediğim umuduyla...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum