1. YAZARLAR

  2. Mahir CIKCIKOĞLU

  3. Ben Bu Seçimi Beğendim
Mahir CIKCIKOĞLU

Mahir CIKCIKOĞLU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ben Bu Seçimi Beğendim

A+A-
Ben bu seçimi beğendim arkadaşlar. Gürültü yok, patırtı yok, bayrak yok... Sakin bir şekilde gidiyor. Seçim böyle olmalı… Evim çevre yolu üzerinde… Neydi o yahu… Hoparlörleri sonuna kadar açılmış arabalar avazı çıktığınca bağırıyor. Geliyoooooor… Geliyooooor. Diye…
İnşallah bundan sonraki seçimlere de bu seçim örnek olur. Vatandaşın kafasını ütülemeye gerek yok. Vatandaş bir iktidara bakar bir de muhalefettekilere bir fikir sahibi olur, verir oyunu geçer gider… Her gün, her gün  “Tencere dibin kara, seninki benimkinden kara” cinsinden konuşmalardan illalah etmiştik.
***
Şimdi sıra partilere yapılan seçim yardımlarının kaldırılmasına gelmiş olmalı… Bak ne güzel partilere yapılacak olan seçim yardımını hükümet alt tabakaya zam olarak verdi geçti. Siz hiç şu partinin bayrağı çok olduğundan ben o partiye oy vereceğim diyene rastladınız mı? Hayır… Peki aldıkları seçim yardımıyla minibüsler, otobüsler kiralayan ve avazı çıktığı kadar bağırttığından dolayı şu partinin sesi çok çıkıyor diye oy verildiğini gördün mü? Hayır. Öyleyse bunlara avanta para vererek gürültü ve cadde kirliğine meydan vermemek için seçim yardımları da kaldırılmalıdır
Vatandaş şunlara bakarak partileri pekâlâ değerlendirebilir. Bakın HDPKK propagandasını masum vatandaşları öldürme üzerine kurmuş. Öldürüyor ve iktidar partisine yükleniyor. Bunlara seçimde haddini bildirin diye… Adam anarşinin sürmesini isterse al sana oy verilecek en iyi parti… Ne gerek var parti bayrağına falan… Aradığını bulmuştur. Hakeza diğer partilere de çıplak gözle bakarak kanaatine göre bir partiye yönelecektir.
***
Allah (CC) Kur’an-ı Kerim’inde “İnsanoğlu dua edercesine kendisine beddua eder” buyurmaktadır. Bu ayette anlatılmak istenen muhtemelen kendi eliyle kendisine zulmeder. Rahat adama batar, kendisine zulmedeceği aşikarolan bir topluğun zaferi için çırpınır durur anlamındadır.
Hiç kimse mükemmel değildir. İktidarların da mükemmel olması düşünülemez. Armudun çöpü, elmanın sapı derken ortada ne armut ne de elma kalmayabilir. Dimyad’a pirince gideyim derken evdeki bulgurdan da olmamak lazımdır. Vatandaşımız oy verirken bunları göz önünde bulunduracaktır. Bir de toplumu ilgilendiren konularda kişilerin yaptıkları yanlışlar yalnız kendileri ile sınırlı değildir. Bakın 3 ayda yapacağımız 2. seçim doların ve euronunuçmasına sebep olmuş, ülkenin zararı bir yana vatandaşın cebindeki para küçülmüştür.
***
Sizi bilmem ama ben bu seçimleri sevdim. Her şeyden önce gürültü kirliliği ve sokak kirliliğinin önüne geçildi. Propaganda için sosyal medya başta olmak üzere birçok araç varken; vatandaşı canından bezdirecek ilkel yöntemlerin kullanılması, ayrıca bunun da devlet bütçesinden karşılanması hoş bir davranış değildi. Şimdi seçimi kim kazanırsa kazansın seçim harcamaları bari benim kesemden (vergilerimden) değil diyebilirim.
Vatandaş gayet serinkanlılıkla beklemektedir. Şu patlamaların ve şehit haberlerinin de bitmesiyle sakin bir şekilde seçimlere gidecek ve verdiği oyun sonucuna katlanacaktır. Tabi ki; vereceği kararın yeni seçimler getirmemesi dileğiyle hoşça kalın…
 
 
 
 
 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.