1. YAZARLAR

  2. Tunahan Uysal

  3. Ben De Bir Volkan’ım
Tunahan Uysal

Tunahan Uysal

Konuk-Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ben De Bir Volkan’ım

A+A-

Heyecanla beklediğimiz 2018-2019 sezonuna, çok değerli olan Erzurumspor galibiyeti alarak başladık. İlk hafta maalesef; teknik-taktik, transferleri, doğruları ve yanlışları yazamadığım üzülerek kaleme aldığım bir yazı oldu. Taraftarımız stadı doldurmuş, gerçekten futbolu ve Konya sporumuzu özlediğimizi maçın başında görebiliyorduk.

Bu heyecan ve taraftarın mutluluğu skor 2-0 olunca katlandı.  Buraya kadar her şey çok güzel. Stadyumda herkes Erzurum sporun boş takım olduğu düşüncesine, farkın artacağı beklentisine girdi. Saha içinde de futbolcular rehavete girdi. Maalesef duran toplardaki 2 hata sonucu bir anda skor 2-2’ye geldi.

Bu skordan sonra Taraftardan homurdanmalar, ıslıklamalar başladı ve Volkan Fındıklı kardeşimin 81. Dakikada sahadan alınmasıyla tüm ihale Volkan’a yıkıldı.  Yeşil Beyazlı formayı, Konyaspor armasını taşıyan her futbolcu, benim için kıymetlidir. Değerlidir. Tüm arma aşığı taraftarımızın böyle düşünmesi gerekiyor.

Arkadaşlar; Volkan 2012 yılında 22 yaşındayken, Anadolu Selçuk spora geldi ve stoper oynadı. Boyu 1 metre 90 cm ve 70 kg olan boylu, poslu fizikli bir futbolcu kardeşimiz.  2012- 2013 senesinde de pilot takımdaki başarılı futbol ile göz doldurdu ve onu stoper olarak 2014 yılında Konyaspor’a aldık.

Ve Konya sporumuzun en başarılı dönemlerinde zaman zaman stoper oynasa da genel olarak  ön libero olarak 4 sezonda 91 maça çıkmış ve sezon ortalaması 23 maç.  Toplamda 6 bin 253 dakika, sezon ortalaması 1 bin 560 dk.

Volkan Fındıklı, ön libero mevkisin e devşirme yapıldığını unutmamalıyız. 1,90 boyunda bir ön libero, bu fiziğe, eleştirilere, baskılara rağmen sakin oyununu hiçbir zaman bozmadığını unutmamalıyız.

Hangi hoca gelirse gelsin, bu kardeşimize formayı verdi. Demek ki bildikleri, gördükleri var.

Volkan konusunda inanın çok üzgünüm. Ön yargıyla hakaret eden, küfür eden saygısızlık yapan taraftar olamaz.

Arkadaşlar! Bu kardeşimizin kapasitesi bu kadar. Ve istatistiklerden de görüyoruz ki tüm sezonlarda bu kadar eleştiriye rağmen, istikrarlı bir şekilde  özveriyle aldığı paranın hakkını vermiş.

Küfür etmeye mi geliyorsunuz?

“Para veriyorum” diye senin küfür etmeye hakkın yok. Televizyonda ya da stadyumda çocuklarını izleyen anneler, eşler, çocuklar var. Kendinizi o futbolcuların yerine koyun bakalım ne hissedersiniz. Ne o? Yüz ifadenizin değişir gibi olduğunu görüyorum.

Sahada oynayan kendin olsaydın nasıl davranılmasını isterdin? İşte aynen öyle davran…

Futbolcular saha içerisinde kazanmak ve en iyisini yapmak isterler. Onlarda etten kemikten insanlar. Ne olursa olsun, bu işi para kazanmak için yapıyorlar. Ama herkesin isteyip yapamadığı mesleği yapıyorlar. Değer mi? Bu formayı gururla taşıyan, terleten birine saygısızlık yapmaya. 90 dakikalık bir spor için küfür edip kul hakkına girmeye değer mi? Emin olun, maç esnasında tribünlerden avazı çıktığı kadar küfür edenler hiçte güzel görüntüler oluşturmuyor.

Yazık! Önce futbolun bir spor olduğunun bilincine varalım.

KONYASPOR FORMASINI TAŞIYAN TÜM OYUNCULARIMIZA SAHİP ÇIKMAYANLARA KARŞI VOLKANIM; KÜFÜRE, HAKSIZLIĞA, SAYGISIZLIĞA KARŞI… EVETTTT BENDE BİR VOLKAN ‘IM. VOLKAN FINDIKLI VE DİĞER OYUNCU KARDEŞLERİME YAPILAN HAKARETE KARŞI BİR VOLKANIM.

Önceki ve Sonraki Yazılar