1. HABERLER

  2. KONYANINSESİ

  3. Bera Holding’den kârlılık başarısı
Bera Holding’den kârlılık başarısı

Bera Holding’den kârlılık başarısı

Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Celalettin Boyalı’yı ziyaret eden Bera Holding Kurumsal İletişim Müdürü Hasan Koyuncu, “Bera Holding olarak 30 iştirakimizle 2020 yılını pandemiye rağmen hem ciro hem de kârlılık açısından çok başarılı tamamladık” dedi.

A+A-

Mevlüt Boyalı

Bera Holding Kurumsal İletişim Müdürü Hasan Koyuncu, Konya’nın Sesi Gazetesi İmtiyaz Sahibi Celalettin Boyalı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Hasan Koyuncu, “Bera Holding olarak 30 iştirakimizle 2020 yılını pandemiye rağmen hem ciro hem de karlılık açısından çok başarılı tamamladık. Borsa performansımız çok iyi. Geçen yıl 2 lira olan hisse senedimiz bugün 27 lira. Bu da hisse senetlerimizde 12 kat bir büyüme demek. Satış ciromuz 2,3 milyar lira. Ana sektörlerde güçlenmeye devam ediyoruz. Dikey büyümemiz sürecek. 2021 Yılında dikey büyüme hedeflerimiz var. Yatımlarımıza devam ediyoruz” dedi.

Yerli üretim

30 güçlü şirketi, 4 bin 390 çalışanıyla istikrarlı büyümeye devam eden Bera Holding ‘in bünyesindeki şirketleri hakkında da açıklamalar yapan Koyuncu; “Konya Kağıt Anonim Şirketimizi de halka arz ediyoruz. Resmi işlemleri tamamlandı. Buradan edinilen kaynak ile yeni bir üretim hattı açmayı planlıyoruz. Muhtemelen Türkiye’nin ikinci 500 şirketi arasına gireceğiz. Bera Holding’in Türkiye’nin ilk 500 ve ikinci 500’de 4 şirketi var. Önümüzdeki zamanda Konya kağıt ile sayımız artacak.  Üretimde yüzde 95 yerli ürün kullanan Golda Makarna Tarım Kredi ile güzel bir anlaşma yaptı. Üretim bantlarımız yüzde yüze yakın çalışıyor. MPG Makina da savunma sanayii için önemli işeler yapıyoruz. Son olarak 60 milyon dolarlık 29 adet Mayına Karşı Kısmi Korumalı Kurtarıcı M4K Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girdi.  MPG ASELSAN’ın da küçük ortağıdır. Aselsan’ın Savunma sanayiinde Konya’daki ilk ana tedarikçisiyiz. Kompen’de başarılı bir yıl geçirdi. 112 ülkeye ihracat yapan şirketimiz 500 milyon liralık ihracat gerçekleştirdi. Komyapı TOKİ işbirliği ile nitelikli konutlar üretmeye devam ediyor. Malatya Deprem Konutları bitti. Elazığ Deprem Konutları yapılıyor. Ankara Vadikent’te büyük projemiz devam ediyor” diye konuştu.

Turizm atağı

Koyuncu, şöyle devam etti. “Otellerimiz Alanya Bera yüzde 70 doluluk oranıyla çalıştı. Konya otelimiz iyi durumda. Adaçal da çok iyi durumda. Kardelen Su 8,4 lük PH değeriyle, pandemi dönemi vücudun alkali olması, doğal mineral zenginliğiyle ciddi ilgi görüyor. Rulman Fabrikalarımız ART Rulman Romanya ve Hendek ‘te üretime devam ediyor.  Pandemiden dolayı Amerika ihracatımız azalsa da başarı çıtası artarak devam ediyor. Muratlı Karton, Divapan Şirketlerimiz de güzel bir yıl geçirdi. Diğer tüm şirketlerimiz çok iyi bir yıl geçirdi. Konya basınımıza ve Konya’nın Sesi Gazetemize teşekkür ederiz. Basınımız yakın takipçisiyiz. Hep birlikte şehrimiz ve ülkemiz için değer üretmeye devam edeceğiz’’ dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Celalettin Boyalı ise Hasan Koyuncu’ya teşekkür ederek başarılar diledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.