1. YAZARLAR

  2. Duran ÇÖLCÜ

  3. Beraberliğimizden Ödün Vermedik
Duran ÇÖLCÜ

Duran ÇÖLCÜ

GÖZLEM
Yazarın Tüm Yazıları >

Beraberliğimizden Ödün Vermedik

A+A-

Geçen hafta cuma akşamı birlik ve beraberliğimize yönelik yapılan darbe girişimi halkımızın kararlılığı ve dik duruşunun karşısında başarısızlıkla sonuçlandı. Şehrimizde olduğu gibi, ülkemizin her yerinde darbe girişimine karşı ortak bir tavır gelişti. Gelişen bu ortak tavır sonucu birlik ve beraberlik içinde yaşama iradesi gösteren tüm vatandaşlarımız demokrasimize ve huzurumuza sahip çıkarak, darbe kalkışmasına karşı örnek dik duruş sergiledi. Anlaşılan o ki, ülkemiz artık birilerinin kendi emelleri doğrultusunda yönettiği bir ülke olmaktan çıkarak demokrasisine ve geleceğine sahip çıkmıştır. Bundan sonra da ülkemizde darbelerin bir kez daha amacına ulaşamayacağının mesajı verilmiştir. Bizi biz yapan millet olma şuurumuz daha da güçlenerek, tüm dünyaya vatanımıza ve huzurumuza kastedenler karşısında birlik ve beraberlik duygumuzdan ödün vermeyeceğimizi bir kez daha kanıtladık. 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimine karşı hepimiz tepki göstermeye devam ediyoruz. Şehrimizde de iş dünyası da bir araya gelerek ortak bir tepki gösterdi.
***
Burada iş dünyası adına konuşan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, milli iradeyi korurken şehit düşen güvenlik görevlilerine ve sivil vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek, şunları söyledi: “Emirlerini milletin iradesinden değil, ülkemizi karıştırmak ve büyümesine engel olmak isteyen uluslararası güç odakları ve hain şebekelerden alan cuntacılar darbe girişiminde bulunarak, başta Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombalamış ve masum vatandaşlara ateş açarak korkunç bir terör saldırısına dönüştürmüştür. Yapılan bu kanlı eylem, devletimizin ve milletimizin kahramanca direnişi sonucu başarılı operasyonlarla püskürtülmüştür. İş dünyasının temsilcileri olarak, bugün de cesur milletimizin ve milli iradeyi arkasına alan seçilmiş meşru hükümetin yanında olduğumuzu ilan etmek istiyoruz.” Başkan Şimşek, Türk Milleti’nin, 15 Temmuz Cuma gecesi yaşananları ve bu geceyi yaşatanları hiçbir zaman unutmayacağını dile getirirken, Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milleti’ne ait olduğunu bütün dünyaya bir defa daha gösterildiğine dikkat çekti.
***
Gelinen noktada ülkemiz üzerinde oynanan her oyuna karşı daima uyanık ve tedbirli olmalıyız. Bu gibi olayların bir daha yaşanmamasını istiyorsak teyakkuz halinde kalmalıyız ve bu konuda herkes üzerine düşeni görevi yerine getirmelidir. Darbe ve darbe girişimleri karşısında ülkemize, cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkarak ortak ses çıkarmalı ve her zaman, her şartta ulusal bütünlüğümüzü korumalıyız. Her ne olursa olsun. Terör, darbe girişimleri, birlik ve beraberliğimize kastedenleri millet olarak hiç sevmedik ve benimsemedik. Benimsemeyiz de. Gün ülkemizi, cumhuriyetimizi, demokrasimizi, değerlerimizi ve ulusal bütünlüğümüzü sahiplenme ve koruma günüdür. Bu insan olarak hepimizin ortak görevidir. Son söz olarak Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.” Bugüne kadar bu hep böyle olmuştur. Bundan sonra da hep böyle olacaktır. Allah yar ve yardımcımız olsun. Milletimize ve vatanımıza bir daha karanlık geceleri yaşatmasın. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.