1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bera’dan istikrarlı büyüme
Bera’dan istikrarlı büyüme

Bera’dan istikrarlı büyüme

17 Haziran tarihinde Genel Kurulunu gerçekleştirecek olan Bera Holding, 2021 yılı ilk çeyrek finansal tablolarını kamuoyu ile paylaştı.

A+A-

Holding yönetiminden yapılan açıklamada; “2021 yılına iyi bir başlangıç yaparak, dönem satış hasılatını geçen yılın aynı dönemine göre Holdingimiz yüzde 33 artışla 841 milyon 488 bin liraya çıkarmıştır. Dönem net karı ise önceki döneme göre yüzde 300 oranında artarak 73,6 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. 2020 yılında kararlaştırılan ve 2021 yılında da devam ettirilen sıkı finansman politikası çerçevesinde alınan önlemler ile net finansman maliyeti önceki döneme göre, kur farkıyla birlikte dikkate alındığında sıfırlanmış bulunmaktadır. Net finansman maliyetindeki bu iyileşme dönem net karlılığının artmasında önemli etken olmuştur” denildi.

38,5 milyonluk anlaşma

Açıklamada şu bilgiler verildi: Gruba bağlı şirketlerin ilk çeyrek performanslarına dair verilen raporda ekteki ayrıntılara vurgu yapılmıştır; “MPG A.Ş.’nin 2020 yılında, dünyada emsali az olan zırhlı M4K Mayına Karşı Korumalı Kurtarıcı araçlarını yaparak başarı ile teslim etmesi kendisini savunma sanayi alanında kabul gören üreticiler sınıfına sokmuştur. Bu vesile ile Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile 16 Nisan 2021 tarihinde imzaladığı 38 milyon 500 bin Euro tutarındaki 8*8 Tekerlekli Kurtarıcı Araç Projesi Sözleşmesi ile hem yüksek montanlı bir iş almış, hem de Başkanlık nezdinde doğrudan yüklenici/tedarikçi olarak kabul edilmiş bulunmaktadır. Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arz amacıyla hazırlanan SPK Mevzuatına uyumunu içeren Ana Sözleşme tadilatı SPK ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Onaylanan Ana Sözleşme tadilatı Şirket’in Genel Kurulu tarafından da kabul edilmiş, Ticaret Sicili Tescili ve Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanarak kesinleşmiştir. Otelcilik ve turizm sektöründe faaliyet gösteren ve konsept oteller zincirinin ilki olan Alanya Bera Otel, pandemi nedeniyle misafir kabullerine verdikleri arayı 10 Mayıs’da sonlandırdı.”

1 milyar doların üzerinde piyasa değeri, 2021 yılı 1. çeyrek hisse değerinin 27,50 TL’ye ulaştığı ifade edilen açıklamada; “Yabancı yatırımcının Borsa İstanbul’daki payı Mayıs 2021 itibariyle son 52 haftada yüzde 21,5 gerilemiş ve tarihin en düşük seviyeleri olan yüzde 41,99’u görmüştür. Buna karşın ise Bera Holding’in yabancı yatırımcı oranı yüzde 5 artış göstermiştir. Yabancı yatırımcının BİST’te en çok yatırım yaptığı ilk 10 şirket içerisinde Bera Holding’te yer almaya devam etmiştir” ifadelerine yer verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.