1. YAZARLAR

  2. Turan Aydın

  3. Bir Başka Açıdan Koronavirüs Salgını
Turan Aydın

Turan Aydın

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir Başka Açıdan Koronavirüs Salgını

A+A-

Selçuk Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Yaşar Semiz’le konuşurken Korona mevzusu açılınca ‘Beş yıl önce söylediğim şeyler olmaya başladı’ dedi.  Bakın bundan 4-5 yıl önce neler söylemiş: “Artık açıktan silahlı savaşlar devri büyük ölçüde sona erdi. Hem pahalı hem de diğer dünya ülkelerinin silahlı savaşları onaylaması, makul görmesi çok zor. Bu dönemde en güçlü silah virüsler olacak.  Dünya 4-5 yıl içerisinde büyük bir virüs salgınıyla karılaşabilir, buna hazırlıklı olmamız lazım.”

Uluslararası ilişkiler, teknoloji, bilim ve dış siyaset stratejisti, Medya ve Bilgi Teknolojileri Strateji Derneği Başkanı Abdullah Çiftçi Korona sürecinde en ilginç tespit ve iddiaları gündeme taşıyan isimlerin başında geliyor. Dijital Uygarlık, Bitnation, Blockchain, Kripto para, Hacķlenebilir insan, Robot insan, Nötr insan, Smart şehirler, 4. Sanayi Devrimi, Küreselizm, Singularity, Transhumanizm gibi terimleri gündeme taşıyan çiftçi net bir şekilde “Dünyayı organize bir akıl yönetiyor” iddiasında bulunuyor. Bilimsel adı Covid-19 olan Korona salgınını da Çiftçi’ye göre şeytani bir akıl organize ediyor. ‘Biyometrik çip ile bu virüsün engellenebilir olduğunu’ söyleyen ve “Bu yöntemle insanları kontrol altına almak istiyorlar” diyen Çiftçi, “Bu akıl Amerika’da ya da Çin’de değil. Bu akıl dünyanın yüzde 85 parasına sahip, ülkeler üstü bir akıl” diyor.  Ona göre, Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) arkasında da bu grup var.

IMF’nin Kredi Tezgâhı: Dünya’nın para baronu IMF’nin kredi verdiği ülkelere getirdiği ön şartlar, adeta o ülke yönetimine el koyma mahiyeti taşımaktadır. (Kaynak: Konya’nın Sesi gazetesi-Korona Dünyayı İşgal Projesi mi?-2 - Mustafa Güden)

İMF.-ULUSLARARASI PARA FONU: Şu anda bu salgın nedeniyle ekonomileri çöken veya çökecek olan ülkelere borç vermek- kredi vermek suretiyle esir almakta, geçmiş yıllarda gördük, nice ülkelerin yönetimlerini değiştirmek suretiyle kendilerine yani Siyonizm’e hizmet ettirmekteler. Örneğin Türkiye’de Refahyol Hükümetini, çeşitli entrikalarla, yerli işbirlikçilerle birlikte iktidardan el çektirdiler, onun yerine ucube iktidarla kısa bir müddet götürdüler, sonrasında malumunuz Milli görüş Partisi olan Fazilet partisini kapattırdılar, bu partiden ayrılanlara daha doğru bir ifadeyle ayrılığa düşenlere ayrı bir parti kurdurmak suretiyle iktidara getirdiler. Siyonizm kullanabileceği, kendine hizmet ettirebileceği kadroyu iş başına getirmiş oldu, adına da sözde demokrasi dediler. Merhum Erbakan Hocanın tabiri ile demokratur oyunu sergilediler. Siyonizm’in güdümündeki medya, azınlık sermayesi, bazı gafil işçi ve işveren teşkilatlarının işbirliği ile milleti/halkı yanıltarak, aldatarak, korkutarak manipüle ederek mevcut iktidarı iş başına getirmiş oldular.

Merhum Başbakanlardan Milli görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ömrünün sonuna kadar bu küresel,emperyalist güçlerden Siyonizm’i anlatmayla geçirdi, Türkiye ve İslam diyarlarında hatta mazlum ve mağdur Afrika ülkelerinde bile konferans, panel vs. ile halkları/Milletleri uyandırdı.

Bu kuruluşlar bazıları sivil olup şunlardır; Mason, Lions, Lotari ve Bilderberk vb. Birde Resmi olarak kurulan Siyonist kuruluşlar bulunmakta. Yine bazılarını belirteyim; NATO-SENTO-UNESKO-BM. İMF. VHO GİBİ daha sayamayacağım niceleri var. Şu anda malumunuz bu kuruluşlar Dünya’ya hükmetmek ve yönetmektedir. (YOU TEBE’DE KANAL MİLLİ GÖRÜŞDE ERBAKAN HOCANIN VİDEOLARIN TAMAMINA ULAŞILABİLİR-DİNLEYEBİLİR DERS VE İBRETLER ÇIKARILABİLİRSİNİZ.)

KÜRESEL SERMAYENİN NÜFUS AZALTMA PLANI. ROCKEFELLER VE ROTHSCHİLDS Siyonist Küresel sermaye sahibi olan bunlar ve uzantıları, işbirlikçilerinden Bill Gates 2010 Yılında şöyle demiş; “Dünya nüfusu bu gün 6,8 milyardır, 2030’da 9 milyara ulaşacak, eğer yeni aşılar üretir, sağlık hizmetlerini yeniden kurgularsak bu nüfusu yüzde 10-15 azaltabiliriz.”

 

BU VİRUS İSTİHBARAT SAVAŞLARINA DÖNÜŞMÜŞ. Ülke ülke kaçırılmaya, bazı ülkeler Mikrobiyoloji laboratuvarlarında üretip muhafaza edebildikleri halde, bazı Ülkelerde istihbarat uzmanları, ajanları kaçırmışlar dolayısıyla bir istihbarat kaçakçılığına, savaşına dönüşmüş durumdadır. Biyosavaşta kullanılabilecek 5 tip virüsün hepsi ABD kökenlidir. Japonya ve Tayvanlı Epidemoloji ve Farmakoloji uzmanları yeni korona virüsünde orijin olarak ABD’de üretildiğini iddia ediyorlar. (Kaynak Milli Gazete- Esenyurt Üniversitesi Öğretim Üyesi- Prof. Dr. Sait Yılmaz)

Siyonizm her hal ve şart altında mevcut kuruluşlar aracılığı ile kullanabileceği, kendine hizmet ettirebileceği yerli işbirlikçi iktidar ve hükümetler eliyle dünyayı yönetmekte, yönlendirmekte her alanda (Sağlığı bozan kendisi, sağlık araç ve gereci sarfiyatı ile sağlık harcamaları ile sömüren de yine kendisi  )sömürmektedir.

Prof. Osman Altuğ hocanın dediği gibi üçkâğıt ekonomisi ile sömürmekte bunlar;

1- Döviz- Dolar/Euro ile ülkelerin ekonomiler; ticari, sanayii faaliyetleri ve hizmet sektörü bu paralarla dönmektedir.

2- Borsa; her ülkede oluşturulan borsalar da siyonist sermayenin manipülasyonu ve yönlendirmesi ile ülkeler ve insanlar sömürülmektedir.

3- Faiz; her ülkede bankacılık faaliyetleri ile yürütülmekte, faizle milletler/halklar sömürülmekte, insanların alın teri bu yolla ucuza yani işçilik sistemi ile emekler sömürülmektedir.

Hoşça kalın, dostça kalın ve Allah’a emanet olunuz.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar