1. YAZARLAR

  2. Muhammet Öğüt

  3. Bir Elveda Bir Merhaba
Muhammet Öğüt

Muhammet Öğüt

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir Elveda Bir Merhaba

A+A-

TARİHTE ilk defa omuzlarda uğurlanan ve kurban kesilerek karşılanan bir teknik direktör olması beni şaşırttığı gibi mutlu da ediyor. Her şeyin futbol olmadığını sahip çıkılması gereken değerlerin daha çok kişilik olduğunu unutan, birçok taraftar insanın futbol hayatına laf edeceğine gidiyor kişilik ve ailevi kavramlarına laf ediyor.

Maalesef ki bu özellik sadece Türkler’de olmasa da en etken bunu kullananda bizler oluyoruz. Kendimize en başta bir çeki düzen vermemiz gerekli.

Aykut Kocaman'ın takımdan ayrılacağı gerçeği ortada kendini belli ederken, Mustafa Reşit Akçay'ın takımın başına getirileceği az bir kısım hariç herkesi şaşırttı. Daha aylar önce bunu söylediğimde bir çok arkadaşım ve abilerim bana gülmüş bunun olmayacağını söylemişlerdi.

Bugüne gelindiğinde ise Atiker Konyaspor'un yeni hocası Mustafa Reşit Akçay oldu. Görüşmelerin ne kadar sağlıklı geçildiği bilinmezken, emeklilik dedikodusu gezen piyasada takıma gelmesi galiba bir ters köşe oldu.

İlerleyen zamanlarda takıma bulunacağı takviyeler ve eksiltmeler sonucu sezon planı yapmayı düşünürken, şimdiden bir şey söylemek çok zor. Hücum futbolunu sevdiğini anladığımız Akçay'ın Atiker Konyaspor'da bu istikrarını devam ettirecek mi bu da büyük bir soru işareti.

Taraftar Aykut Kocaman'ı ne kadar sevse de oyun yapısından sıkılmaya başlamışlardı. Bu yüzden bir çok taraftar birbirine düşmüş ve küslükler oluşmuştur. Hatta maraton bölümünün bir kısmı Aykut Kocaman'ı ıslıkladığı, değiştir vs. hareketler yaptıklarını unutmadık.

Bu ayıbı unutmak kolay olmasa gerek.

Akçay'ın takıma ne derecede etkisi olur ?

Öncelikle her zaman için bir takımda oyuncu veya teknik direktör değişikliği herkesi üzse de, takımın iyiliği için olur. Yeni kan her zaman temizdir. Takımdaki gidişatı iyi veya kötü yönde değiştirebilir. Önemli olan değiştirdiğiniz bölümü iyi seçmenizdir. Transfer sezonunun başlaması ile birlikte takımın geleceği hemen hemen belli olacağını düşünürken, takımın borcunun bittiğini de hatırlatmadan geçemiyorum.

Transfer dönemlerinde sürekli kulübün borcunu beyan ederek, atacağımız adımları iyi düşünmemiz gerektiğini, fazla açılmamamız gerektiğini duyardık.

Ben kendi adıma bu sözlere hemen hemen her zaman katılmışımdır.

Takımın eksiklikleri göze illaki dokunur. Bunu tamir etmekte, idare etmekte sizin elinizdedir. Sezon ortasında yapılan birçok transferin boş çıktığı gereğiyle sezon sonuna kadar idare edilip o zaman geldiğinde çaresine bakılmasını doğru ve yerinde buluyorum.

Aykut Kocaman'ın takımdan gitmesi beni ne kadar çok üzse de, Mustafa Reşit Akçay'ın takıma gelmesi beni o kadar mutlu etti.

Kendi futbol zevkimi vs. düşündüğümden değil de, Atiker Konyaspor'a en uygun hocalardan biri olduğunu düşündüğüm için bu transferi yerinde buluyorum.

Efsaneler asla unutulmaz tabi ki Aykut Kocaman'ın takıma ne zaman ayak basması demek, başarıları yaşamak demek olduğunu herkes gördü.

  1. kez takıma geleceğini ve bu sefer Lig şampiyonu olacağımıza inanıyorum.

Vedalar acı olur.

Aykut Kocaman'a veda töreninde yüz yüze geldiğimiz, vedalaşırken duygulandığımız o anları seneler boyunca unutamayacağım. Vedaları hiç bir şekilde sevmiyorum ama kimi de gerçekten sevdiysem kaybediyorum ve biliyorum ki bu duyguyu yaşayan tek kişi ben değilim.

Eskişehir'de penaltı vuruşlarını kurtarıp, bizleri kupaya kavuşturan file bekçimiz Serkan Kırıntılı'nın imzalı formasını hediye etmesi beni onure etti.

Bu güzel hediyeden daha çok 'hatıradan' dolayı teşekkür ederim.

Yolun açık olsun, başarıların daim olsun 'Kocaman Umutlarımızın' en büyük sahibi...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.