1. YAZARLAR

  2. Tunahan Uysal

  3. Bir Rezaletin Anatomisi
Tunahan Uysal

Tunahan Uysal

Konuk-Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir Rezaletin Anatomisi

A+A-

Konyasporumuzun istikrarlı bir kayıp programı var artık.

Bu takımın en hazin gerçeği; ruhsuzluk!

Tanımlaması; toplu intihar!

Mehmet hoca kelle koltukta, Futbolcu beylerde maçlara maalesef rugan ayakkabılarıyla çıkıyorlar sezon bitsin bu eziyet bitsin der gibi.  Galibiyete değil, Konyaspor un katline yürüyorlar. En büyük güvence taraftar bile artık Yönetimine, hocasına, futbolcusuna güvenemiyorsa, Konyaspor yönetimi bir kez daha şapkasını önüne koyup düşünmeli. Biz nerede hata yaptık, Benim oyuncu grubum nasıl bu hale geldi diye hatalarıyla baş başa kalıp özeleştiri yapmalılar.

Sezon başından bu tarafa ne yaptığını bilmeyen aciz bir yönetimin ve Mehmet Özdilek hocanın geldiği günden bu tarafa ne sistem oynattığını, oyunculara ne kattığını hala anlayabilmiş değilim. Zaten geldiği günde Güvenmiyordum da, Akhisar maçı bir kez daha gösterdi ki bu hocayla bizi çok zor günler bekliyor.

Ligin 2. Yarısından itibaren, Çıkışımız olacak o hafta bu haftamı diye beklerken daha da kötüye gidiyoruz. Maç seçen, sistemsiz ruhsuz bu takım, maalesef tepe taklak olmuş durumda.

İtiraz ediyorlarsa bizlere öyle kanıtlar sunsunlar ki, çıkıp kalan 11 maçı öyle bir oynasınlar ki bizler de onların futbol takımı olduklarına inanalım!

***

Şampiyonluk hayalleri kurduran ve kuran aciz yönetim, bu sistemsiz, plansız, programsız yapıyla MAALESEF yoğun bakımdayız zor nefes alıyoruz. Mehmet Özdilek te, sizin vizyonsuzluklarınızın en büyük  göstergesi.

Ey Yönetim ve Mehmet Özdilek bu sonuçlardan sonra sığınacağınız yürekli cümleleriniz varsa buyurun. Bizim noktayı koyacağımız cümle ortada.

"Hiçbir bataklık boşuna oluşmaz!"

***

Sakin Oynayan, Akıllı oynayan, Futbolun tüm gereklerini yerine getiren, iyi yönetilen, sistemi olan, mücadele eden, yani TAKIM RUHU olan KAZANDI. Telaşlı oynayan, Sistemsiz, Ne yapmak istediğini bilmeyen, ne kenardan ne yönetimden yönetilemeyen, ruhsuzlar topluluğu KAYBETTİ.

Mehmet ÖZDİLEK hocam bu taraftar sana geldiği günden beri sabrediyor. Taraftar Sana çok büyük kredi verdiler.

Önce yönetim dediler, sonra futbolcular dediler. Şimdide gördük ki, sendende hoca olmayacağını bu taraftar anladı. Aykut hoca bu taraftara sabırlı futbolu, sakin futbolu, kazanamazsan kaybetmemeyi öğretti. Merak etme biz sakin sabırlı futbola alıştık biz sonuca bakarız. Konya taraftarı futboldan anlar sen rahat ol.

Sen bu taraftara güzel oyun izleteyim diye saçma sapan taktik ve kendince garip saha içi dizilişlerini bırak artık.  Hızlı, çabuk, güzel  oynamakla, TELAŞLI oynamak arasında çok fark var  bunu görebilmelisin. 

Akhisar maçında Orta alan rakibin baskısından ötürü top kaybediyor, Elinde o kadar kanat oyuncun varken Amir’i, Milosevic’i kanat oyuncusu yapmışsın. Onlarda zaten kalabalık, baskılı orta sahaya girip Akhisarın ekmeğine yağ sürdüler. 

Tabi ki böyle olunca Kanatlar çalışmıyor. Eto’o ve Jahoviç te kalabalığın içine kaybolup gittiler. Sonradan  oyuna giren kanat oyuncuları girdiği zamanda  zaten takımın gardı düşmüştü.

SİSTEM futbolda nedir? Karakteri, Kişiliği, Futbol fiziki yapısı, özellikleri, Birbirine benzemeyen birçok oyuncu grubunun, ortak bir hedef ve amaç için o oyunculara uygun oyun yapısı ile bir ahengi bir düzeni oluşturmaktır.

Bu takım ne oynadığını, ne yapmak istediğini bilmiyor. Oyuncular ruh hali bozulmuş.

Bu vakitten sonra , Biz senden sistem falan istemiyoruz artık hocam. Yönetim sezon başından beri hata üzerine hatalar yaptı.

Mustafa Reşit Akçay’ın ne yapmak istediğini anlayamadık horonla geldi Konya havasıyla gönderildi.

Senden bir isteğimiz var. Elindeki kadroyu bari doğru kullan yeter. Bu kadar kaliteli oyuncu kadrosunu kullanamazsan  artık SÜPERLİG te İsmin okunmaz. Kendini yakıyorsun bizi bari yakma.

Evet işimiz çok zor ama imkansız değil. Sen yanlış yapma yeter Mehmet Hocam. Oyuncularımız kazanma ruhu ve azimle mücadeleye devam etsinler. Bu taraftar takımına her koşulda destek olmaya devam edecek.

Başımızı yukarıda tutalım. Karanlıktan korkmayalım. Her gecenin bir sabahı var. Hayallerimizle oynanmış olsa bile kalbimizdeki

Umutla ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN.

Önceki ve Sonraki Yazılar