1. YAZARLAR

  2. Mahir CIKCIKOĞLU

  3. Birlik Olma Zamanı
Mahir CIKCIKOĞLU

Mahir CIKCIKOĞLU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Birlik Olma Zamanı

A+A-
 
Ülkemizi 2016 yılında zor günler beklemektedir. Ülkenin 3 tarafı tam anlamıyla ateş çemberine dönmüştür. İran Irak ve Suriye savaşın bilfiil içerisinde… Türkiye bu ateşe müdahil olsa bir bela olmasa daha büyük bela… İyi ki başımızda Meclis desteği kuvvetli olan bir iktidar var. Unutulmamalıdır ki her ülkede olduğu gibi; bu nazik geçişte muhalefete düşen görev de iktidara yardımcı olmaktır. Ben CHP’den böyle bir yardım beklemiyorum. Çünkü, öteden beri bu fırkanın zihniyeti ve meselelere yaklaşımları bozuk. Düz mantık olarak da adlandırılabileceğimiz “İktidarı yıpratmak için her yol mubahtır” görüşlerinde hiçbir değişiklik yok. Beyanatlarına bakarsan sanki gâvurdan yana hareket ediyorlar. Bizim Türkmen Dağı’nda ne işimiz var, Musul’la niye ilgileniyoruz, Rusya ile alıp veremediğimiz ne? Tam CHP’ye göre beyanatlar. NATO Genel Sekreteri’nin açıklamalarından NATO’nun da bize yar olmayacağını anlamamak için geri zekâlı olmak gerekiyor. Öyleyse geriye bir şık kalıyor. Müslüman’ın Müslüman’dan başka dostu yoktur . Güya Müslüman gibi görünen İran’ın Rusya ve ABD’nin kucağına oturduğu da bir gerçek olduğuna göre iş yine suni Müslümanlara düşecek demektir.
 
***
Pensilvanya’daki vatandaşın içerideki yayın organlarına bakarsanız onun da ne kadar Müslüman (!) olduğunu hemen anlarsınız. MHP dış politika konusunda hükümete tam destek veriyor. Sayın Cumhurbaşkanı’nın zaman zaman başkanlık konusunu ön plana çıkarmasına da şiddetle karşı çıkıyor. Bana göre de pek haksız değiller. İçte ve dışta bu kadar düşmanla uğraşırken; sanki her iş bitmiş de bir tek Başkanlık meselesi kalmış gibi bu konunun gündeme gelmesi bende de alerji yapmaya başladı. Sayın Bahçeli, “Damadını Bakan yapan birinin yarın Bilal’ı Başbakan yapmayacağına nasıl güveneceğiz” diyor. Artı Milli Şef döneminde Başkanlığı gördük. O dönemlerden kalan, birçok resmi kurumun (okulun) arşivinde bulunan resimlerde Türk Bayrağı’nın yanında bir de altı ok bulunan bayrağı bulmak mümkündür. Herhalde o günlerin özlemini çekenler al bayrağın yanında bir de ampül bayrağı bulunsun isteyenler var memlekette diyerek sürdürüyor tenkitlerini… Şunu AK Parti kadrolarının çok iyi bilmesi gerekir ki; 1 Kasım seçimlerinde alınan oyların hepsi, Başkanlık oylamasında garanti değildir. Bunların en az yüzde 10’u hükümetsizliği çözmek için verilmiş emanet oylardır. Sırf benim ricamla 15 kadar ülkücü arkadaşım AK Parti’ye oy verdi. Şimdi muhtemel bir Başkanlık oylamasında bu sefer ben onlara uyacağım. Çünkü ülke içerde ve dışarıda yanıp giderken bu tür malâyâni işlerle geçirecek zamanımızın olmadığına inanıyorum.
 
***
Millet; Milliyetçisi ve Muhafazakârı ile Sayın Davutoğlu’nun arkasında saf tutmuşken, Hükümet seçimde verdiği vaatleri yerine getirmeye odaklanmalıdır. Muhterem Başbakanım inşallah bu hengâmede önümüze bir de başkanlık oylaması sandığını getirmez diye düşünüyorum. Sıkı durun şimdi bir tespitte daha bulunup yazımı noktalayacağım. Rusya ile yaptığımız uçak dalaşından sonra zor durumda kalacağımız iki konu ön plana çıkmıştır. Sebze ve meyve ihracatımız ile doğalgaz ithalatımızı hangi pazarlardan karşılayacağımız... Gıda ve Tarım Bakanı hemen kolları sıvayıp pazar araştırmasına girerken Enerji Bakanı’mız Damat Bey’den hâlâ gık çıkmıyor. Sanki onun yapacağı işleri yine Taner Yıldız Bey takip ediverecek. Eğri oturup doğru konuşmak lazım. Taner Yıldız Bey nireeee, Damat Bey nireeee… İşte MHP’nin başkanlık çekincelerinin başında bunlar geliyor. Bana göre haksız da değiller… Hoşça kalın, yarınınız bu gününüzden güzel olsun inşallah.
 
 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.