Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Biz Unutsak Bile

A+A-

Bazı kurumların adındaki “Türk” ve “Türkiye” kelimelerinin çıkarılması konusu gündemi sarstı. Hem de millî birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz, AK Parti Hükümetinin Türkiye’nin bekası için operasyon yaptığına inandığımız şu günlerde.

*

Aslında yeni değil bu konu… Daha önce denenmiş ve kısmen başarılı, kısmen başarısız olmuş bir projenin fırsat bu fırsat düşüncesi ile kaldığı yerden devam ettirilmesi durumu sanki.

*

Ne fırsatı? TTB yani Türkiye Tabibler Birliği’nin ve bazı benzeri kurumların Türkiye’nin bekası için yapılan Zeytindalı Operasyonu aleyhinde yaptıkları “melun” açıklamalar. Lanet olasıcalar! Vatanımıza ve milletimize karşı yıllardan beri süren terörü kaç defa lanetlediniz ki teröre karşı yapılan bir “millî” operasyonu böyle kalleşçe eleştiriyorsunuz?

*

Eleştirmek elbette bir hak ama adaletli olmak da bir zorunluluk bir sorumluluk! Adil olma sorumluluğunu taşımayan kişi eleştiri yapma hakkı kazanabilir mi? Ağzım var diye konuşacağın bir mesele değil bu “ağzından çıkanı kulağın ile duyarak konuşacağın” bir konu!

*

Eleştirmenin değil ama “adil olmamanın” bir cezası olmalı. Adaletsizlik edene “adil” bir ceza olmalı diyebilmek için ne olmalı peki? Çok şey… Öncelikli olduğunu düşündüğüm şudur; Türk adına, Türkiye adına düşman olan, şehitlerimizin uğruna can verdiği değerlerimize layık olmayan bazı kişilerin böyle kurumların yönetimlerini nasıl ele geçirdiği sorgulanmalı… Ve bunu sorgulamak yerine, böyle kurumların adındaki Türk ve Türkiye kelimelerini kaldırmayı çözüm gibi sunan yöneticilerin ne yapmaya çalıştıkları anlaşılmalı…

*

Biz üç, beş yılda bir, seçimden seçime hatırlanan “seçmen” bireyler olarak seçtiklerimizin ne yamaya çalıştığını anlamazsak, kısa zamanda o kurumlara da adalete de “külliyen” gerek kalmayacak…

*

“Türk milleti diye bir soy yok” diyerek, “milliyetçlik ayaklarımız altındadır” diyerek siyaset yaparken, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine “milletin adamı” sloganı ile girenler o milletin adını bir türlü söylemediler ama yönetimini ele aldıkları Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurum ve kuruluşlarındaki Türk ve Türkiye kelimelerini kaldırdılar ve kaldırma çabalarına devam ediyorlar? Niçin? Kimi memnun etmek için?

*

Ey İslam için en çok şehidi veren Türk milletinin evladı, sen Türk olduğunu unutsan da düşman unutmayacak!  Senin milletini unutman ve milliyetsizleşmen düşmanın işine yarayacak!

*

Milletini tanımayan düşmanını tanır mı? Tanımaz! Ya ne yapar? Kurbanlık koçun kasabın bıçağını yaladığı gibi düşmanın tuzaklarına doğru koşar, hem de bir öncekinin niçin düştüğünü sorgulamadan, gözü kapalı atlar… Uyanalım inşallah.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum