1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Biz Vurdukça Bam Teline Gaipten Sesler Geliyor
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Biz Vurdukça Bam Teline Gaipten Sesler Geliyor

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’e düzenlediği operasyonlarda içerden ve dışarıdan garip sesler gelmeye başladı. Ne sandınız burnumuzun dibinde teröre destek verirken aklınız neredeydi? Teröristlere Akdeniz yolunu açarız kuzu kuzu bekleriz mi sandınız.

Ülkemiz ciddi manada çok çetin bir süreçten geçiyor. Kısa zamanda göreceğiz ki kuzeyimizde büyük bir harp patlak verecek. Güneyimizde ki harp kapıya kadar (elbab) geldi. Kapımızın önüne neden geldiler. Dilenci değiller ya para istemeye gelmediler elbet. Kapıya neden gelinir. Kapıyı açıp içeri girmek için gelinir. Bu millet aptal değil ya. Anlayan anlıyor. Anlamak istemeyen iç hainler de dış güçlerin güdümünde gerek sosyal medya üzerinden gerekse halkı provoke etmeye çalışarak ellerinden geleni yapıyorlar. Bizim almamız gereken en önemli yerlerden birisi Afrin’dir. Afrin’den sonra Münbiç’tir. Münbiç’ten sonra, Rakka’dır. Harita bellidir. Elek gibi ne girenin ne çıkanın belli olmadığı sınır, bu sınırla bu işin olmayacağı bellidir. Askerimiz altı ay oldu orada, Mehmetçiğimiz orada. Şehit oluyor. Neden sırf biz rahat uyuyalım diye. Bir düşünün ki Mehmetçiğimiz orada olmasa ne olurdu. Namus bizim namusumuz ve sınırımızda ki alçak teröristler ve onlara destek veren devletler bunu kirletmenin peşinde. Ve bunca sıkıntılarda biz uyuyamıyoruz sabaha kadar dua ediyoruz Mehmetçiğimize. Çünkü biz Ümmeti Muhammed milleti İbrahim’iz. Biz devletimizin yanındayız. Menfaatlerini ön planda tutan ve bu milletin kanından beslenen asalaklar da menfaatleri gitmesin diye her türlü oyunun peşinde. Ama Allah görüyor ve kulları biz Ümmeti Muhammet de. Bir gün bütün bu hesaplar sorulur merak etmeyin. Yakında kurulur idam sehpaları.

Gazi Mustafa Kemal’in gençliğe hitabesinden biliyoruz biz sizleri. Gazi sizi bize öyle güzel tarif etti ki isim isim aklımıza çivi gibi çaktık.

‘Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kasdedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti'ni kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! (1927)’

‘İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahların olacaktır.’ İşte tam bu sözle anlattı sizi bize istikbalde dahi hem içeride hem dışarıda bizim düşmanlarımızsınız. Ve bu sözü de bu günkü Afrin operasyonuna karşı eylem yapan siz iç düşmanları da çok iyi resim etti. ‘Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir.’ İçinde bulunduğumuz şu an namusumuza vatanımıza göz dikilen şu an da yaptıklarınız ne mal olduğunuzu bize gösteriyor. Ne mutlu ki bize bizim sizin ne mal olduğunuzu bize ta 1923’te anlatan atamızın mirası var. FETÖ kumpasını da biz yine atamızın sözlerinden anladık ve atlattık başarılı olamadınız. Ne diyordu gazi ‘Cebren ve hile ile aziz vatanın kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.’ Askerimize her türlü oyunu oynadınız ama bu yüce millet Mehmetçiğine sahip çıktı size yedirmedi ve başarılı olamadınız.

Her kes aklını başına alsın. Gün birlik günüdür. Güneyimizde sınırımıza kadar gelen savaş kuzeyimizde patlak verecek olan daha büyük savaşın habercisidir. Dünyanın devleri çarpışıyor. Ve biz aradayız. Ne tarafız ne taraftar hakkın ve ezilen halkın yanındayız, olmamızda gerekli zaten. Çünkü biz tarihe şan katmış, yön vermiş asil Türk milletiyiz.  Kuzeyimizde her başlayabilecek olan bir savaş da Avrupa da sessiz kalmayacaktır. Her manada bitmiş Yunanistan (ekonomisi çökmüş, maaşları ödeyemiyor, halk açlık ve sefalet içinde) Avrupa’nın köpeği konumunda alacağı maddi yardım pazarlığı şimdiden Brüksel de yapılmakta. Ve bize saldırmak için zaman kolluyor. Keza Ermenistan aynı. Arap ülkelerini söylemiyorum bile. Filistin’e bir kuruş yardım yapmayan Suudi Arabistan’ın PKK-YPG ve diğer ateist terörist örgütlere yüz milyon dolar yardım yaptığı haberlerde açıklanıyor. Hal böyle iken, bize birlik olup devletimizin yanında olmak düşer. Biz ordusu olan bir millet değil devleti olan bir orduyuz zaten. Birlik olduktan sonra Allah’ın izniyle üstesinden gelemeyeceğimiz bir terörist grup ve vatanımıza göz diken düşman devlet yoktur.

Gazinin bir sözüyle bitireyim:

‘Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti'ni kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!’

Saygılarımla.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.