1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bto Üyeleri, Dubai’de Yenilikleri Takip Edecek
Bto Üyeleri, Dubai’de Yenilikleri Takip Edecek

Bto Üyeleri, Dubai’de Yenilikleri Takip Edecek

Balıkesir Ticaeret Odası üyeleri 21-24 Kasım tarihleri arasında Dubai'de gerçekleşecek olan The Big5 fuarına katılarak yeni gelişmeleri takip edecek.

A+A-

Balıkesir Ticaeret Odası üyeleri 21-24 Kasım tarihleri arasında Dubai'de gerçekleşecek olan The Big5 fuarına katılarak yeni gelişmeleri takip edecek.

Balıkesir Ticaret Odası üyeleri 21-24 Kasımda tarihleri arası Dubai" de gerçekleştirilecek The Big5 fuarı öncesi, BTO dış ticaret birimi ve KOSGEB Balıkesir tarafından bilgilendirildi. BTO yönetim kurulu Başkanı Fahri Ermişler, dış ticaret ile ilgili çalışmaları hızlandırdıklarını belirterek, "Geçen ay bir grup üyemiz Paris'teki gıda fuarına SIAL'e gittiler. Orada başarılı bir fuar geçirdiler. Avrupa'daki üretici ve tüketicilerin buluştuğu bir fuardı. Bu ay 21 - 24 Kasım'da gerçekleştireceğimiz Körfez Bölgesinin en büyük inşaat şehri Dubai'ye bir gezi düzenledik. 2017 Haziran ayına kadar 3-4 tane daha çeşitli sektörlerde şu an program yapıyoruz. İnşallah bunlar Balıkesir ticaretine ve ihracatına fayda sağlayacağını umuyorum" dedi.

Dubai'nin turizme ağırlık veren bir bölge olduğunu söyleyen Ermişler, "Dubai son 10-15 senede ciddi bir gelişim sağladı. Dünyada inşaat ile ilgili hangi yenilik ve son teknoloji varsa bunun yüzde 80-90'ı Dubai fuarında ilk olarak sergileniyor. Yapı ile ilgili, işçilikle ilgili, malzeme ile ilgili yeni teknolojilere şahit olacağız. Oradaki büyük yapıların ziyaretini oradaki inşaat sistemini incelemek bizim için faydalı olacaktır. 2015 yılında bu fuarda 143 ülkeden 3 bin 104 katılımcı ürünlerini ve hizmetini sergilemiş. 73 bin 584 kişi de bu fuarı ziyaret etmiş. Türkiye buradaki süreçte önemli partner. Türkiye'deki büyük inşaat firmaları orada yapılar ve hizmetler veriyor. Türk mühendis ve mimarların bir çok yapıda imzası var. Odamız olarak sadece kendi üyelerimizle sınırlı kalmadık. Balıkesir'in en büyük sivil toplum kuruluşu 5 bin 75 aktif üyesi ile Balıkesir Ticaret Odasıdır. Diğer ticaret odalarının da üyelerine kapımızı açtık. Ayvalık, Edremit, Bandırma Ticaret Odalarını da üyeleri de bizim grubumuza katılacaklar. Büyükşehir olduktan sonra meseleyi bir bütün olarak görmek lazım. Onun için biz yaptığımız organizasyonlarda, kurum ve kuruluş farkı gözetmeksizin herkesi bu şemsiyenin altına davet ediyoruz. Oradaki Türk İş Konseyi ile ikili görüşmeler gerçekleştireceğiz. Umarız yeni işbirlikleri, yeni iş fırsatları doğmuş olur. Balıkesir gelişiyor, daha büyük projeler önümüzde. Hem Büyükşehir Belediye, merkez ilçe belediyeleri, diğer ilçe belediyeleri farklı ve büyük projeleri var. Bizde Balıkesir Ticaret Odası üyeleri sektörel olarak Balıkesir'i yeniden inşa ederken bu firmaların masanın ucundan tutması gibi normal bir şey olmadığı için biz kendimizi bu noktada yenilememiz lazım. Bu fuarda da yeni teknolojileri görmek yenilikleri görmek açısından çok önemli. Umarım bizim için hem başarılı hem de hayırlı bir fuar olur" şeklinde konuştu.

Bto Üyeleri, Dubai’de Yenilikleri Takip Edecek

Bto Üyeleri, Dubai’de Yenilikleri Takip Edecek

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.