1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Bu İktidar İlk Seçimde Gidecek
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu İktidar İlk Seçimde Gidecek

A+A-

 

Bugün kafamda bir şey yok.
Nedenine gelince o kadar sık gündem değiştiren bir ülkeyiz ki artık ben de hangi konuları işleyeceğimi bilemiyorum.

Ama ilk cümlem rahmetli Erbakan hocamın dediği gibi ''bana ne Amerika’dan'

Bunu neden yazdığım anlaşılmıştır, izaha gerek yok düşüncesindeyim.

Uzun süredir iktidar olan Erdoğan ve Erdoğan kabinesi, zaten siyasi olarak bitmiş ve önümüzdeki ilk seçimde gideceği kesin olarak görünen bir siyasi oluşum. Yaptıkları hiç bir siyasi manevra bu siyaseten bitik ekibi iktidarda tutmaya yetmeyecek, bu artık kendileri tarafından da anlaşılınca hemen Amerika devreye girip ters siyasetle bunları elde tutmaya çalışmakta. Ama yapılan oyun öngörüldü kim ne yaparsa yapsın bu iktidar artık ilk seçimde gidecek.

***

Bunu ben değil kendilerine yakın anket şirketleri söylüyor.

Siyasi manevralar çok hızlı bir şekilde başlamış durumda, yeni kurulan partilere milletvekili transferleri, yeni ittifaklar görünüyor.

Ama bura da sadece kendi iç siyasetini değil muhalefet partilerinin de siyasetini dizayn eden iktidar, muhalefet partileri eliyle veya diliyle yeniden parlamenter sisteme geçişin sinyallerini veriyor.

***

Tek adam rejimiyle istedikleri konuda kanun hükmünde kararnamelerle işlerini yürüten iktidar, artık iktidarda kalamayacağı aşikar olunca parlamenter sisteme geçelim söylemleriyle yeniden bir rejim değişikliğine doğru geçiş hazırlığındadır.

Bende diyorum ki yok bu işler öyle olmuyor, kanun hükmünde kararnamelerle sizler de işinizden, gücünüzden, özgürlüğünüzden bir olun da yıllarca millete ne çektirdiniz görün. Atamız Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyeti tek adam rejimine dönüştürüp, yasama, yargılama, yürütme alanlarını kendinize birebir bağlayıp sizden olmayan herkesi her vatandaşı ötekileştirirken düşünecektiniz tek adam rejiminin sizlere de zararı olacağını.
Atasözleri boşuna değildir, '' keser döner sap döner''

Saygılarımla.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.