1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. ‘BU ŞEHRE HİZMET ŞÜKÜR VESİLESİDİR’
‘BU ŞEHRE HİZMET ŞÜKÜR VESİLESİDİR’

‘BU ŞEHRE HİZMET ŞÜKÜR VESİLESİDİR’

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “AK Parti’nin yerel yönetimlere bakışı hizmet yarışıdır, gönüllere girmektir. Doğup büyüdüğümüz ve havasını teneffüs ettiğimiz bu şehre hizmet şükür vesilesidir” dedi.

A+A-

Toplumun bütün kesimleriyle istişarelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yerel yönetim ve belediyeciliğin bir gönül işi olduğunu belirtti. Altay, “AK Parti’nin yerel yönetimlere bakışı hizmet yarışıdır, gönüllere girmektir, şehrin emini olmaktır. Bu vizyonun temeli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına dayanır. AK Parti Belediyeciliği sadece günü kurtarmak değil, şehirlerin ve insanların geleceğine yatırım yapmaktır. AK Parti Belediyeciliği sadece fiziki yatırım değil, gönüllere girebilmektir. Laf üretmek değil, ortaya vizyon koyabilmektir. Halka hizmetkâr olmak ve Hakk’ın rızasını alabilmektir. Konya’da yaşamak ile Konya’yı yaşamak arasındaki farkı hisseden hemşehrilerimizin duaları bizim en büyük desteğimizdir” dedi.

‘Doğru bildiğimiz yoldan ayrılmadık’

Yerel yönetimlerin bir bayrak yarışı olduğunu, her gelen belediye başkanının bir önceki belediye başkanından aldığı bayrağı daha yukarıya taşımak için gayret ettiğini söyleyen Altay, “Konya’ya 10 yıl hizmet etmiş bir kardeşiniz olarak bizim için belediye başkanlığı, hizmetkâr olduğumuz bu toprağın insanının yüzündeki tebessümü artırma vesilesidir. Doğup büyüdüğümüz ve havasını teneffüs ettiğimiz bu şehre hizmet şükür vesilesidir” dedi.

Gayesi hizmet olanın yardımcısının Allah olduğunu kaydeden Altay, şunları söyledi: “31 ilçemizi hep birlikte gezdik. Kimsesizin kimsesi olduk, çaresizin çaresi olduk. Doğru ve Hakk’tan bildiğimiz yoldan hiç ayrılmadık. Yetimin hakkını koruduk, güçsüze umut olduk. Aynı duaya âmin dedik, aynı duyguları paylaştık. Tüm bunları imar ederken odak noktamız her zaman hemşerilerimiz oldu. Allah’ın izniyle yine el ele vereceğiz, gönül gönüle vereceğiz ve Konya’mız için gecemizi gündüzümüze katıp hizmet edeceğiz. Biz hizmeti ibadet kabul eden bir ecdadın torunlarıyız, Allah yolumuzdan ayırmasın.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.