1. YAZARLAR

  2. Mehmet Ali Eskipostalcı

  3. Bu Taraftarlar Ayakta Alkışlanır
Mehmet Ali Eskipostalcı

Mehmet Ali Eskipostalcı

Haber/Yorum
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu Taraftarlar Ayakta Alkışlanır

A+A-

GEÇTİĞİMİZ akşam, bir yıl önce faaliyete geçen 1922 Konyaspor Taraftarlar Derneği’nin basınla tanışma yemeğine katıldık. Dernek binasında gerçekleştirilen mütevazı bir akşam yemeğinde 20’ye yakın dernek üyesiyle bir araya geldik. Dedim ya, mütevazı bir akşam yemeği. Gösterişli masalardan uzak, doğallığın hâkim olduğu bir ortam… ‘Yaptık, oldu’ söyleminin aksine, paylaşmanın öneminin sergilendiği yemekte herkes bir işin ucundan tutuyordu. Üstelik hiçbir şikâyet ya da serzeniş olmadan… Mensubu oldukları takıma ve derneğe gönülden hizmet ettikleri her hallerinden belliydi.

***

Samimi bir ortamda gerçekleştirdiğimiz toplantıda yemeğimizi yedik, çayımızı içtik. 1922 Konyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Ufuk Dişbudak abimiz, burada dernekle ilgili kısa ve öz bir açıklamada bulundu. İzninizle, konuşmasından bir alıntı yapmak istiyorum. Bilinçli bir taraftar oluşumu için yola çıktıklarını söyleyen Dişbudak, “Tribün ismimiz Maraton Nalçacılar. Resmi ismimiz ise 1922 Konyaspor Taraftarlar Derneği. Biz başlangıçta bir arkadaş grubuyla yola çıktık. Başlangıç amacımız tribündeki kötü tezahürattan tutun, deplasman otobüslerindeki olumsuz davranışlar veya gençlerin alkol ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan kurtulması adına bir şeyler yapabilme adınaydı. Biz yaş grubu olarak tribünlerimize göre daha olgunuz. Dolayısıyla maçlara gelen gençlerimize iyi örnek olma adına mücadele ediyoruz. Geçtiğimiz bir yıl içerisinde bazı önemli projeler gerçekleştirdik. Özellikle özel öğrencilerin okuduğu okullarda ziyaretlerde bulunduk ve forma dağıttık. Küçük yaş grubu bizim hedef kitlemiz çünkü ilk başta temel amacımız Konyasporlu neslin yetişmesini sağlamak ve bu neslin doğru ve düzgün bir karakteri elde etmesinde yardımcı olmak. LÖSEV ile bir proje yürütüyoruz. Statlara girişlerde polisler bozuk paraları alıyorlar. Biz oralara bir kutu yerleştirelim dedik ve insanların bozuk paralarını gönüllü atmasıyla elde edilen geliri LÖSEV’e bağışlamak istedik” dedi.

***

Ufuk abiyi dinlerken, ‘Helal olsun’ dedim içimden. Hem spora saygılı bir taraftar grubunun yetişmesine öncülük ediyorlar, hem de gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesi ile lösemi hastalarının tedavisinde -küçük de olsa- bir katkıda bulunmak için mücadele ediyorlar. Gençliğin uyuşturucu ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak kalması için çalışma yürüten dernek üyeleri, bir yandan da ziyaretlerle gönülleri fethediyorlar. 1922 Konyaspor Taraftarlar Derneği kurulalı henüz bir yıl olmuş, belki yolun başındalar ama inanıyorum ki kısa zamanda büyük işler başaracaklar…

***

Burada beni etkileyen şu oldu ki, 1922 Konyaspor Taraftarlar Derneği, bilinçli ve her anlamda kendini yetiştirmiş bir Konyaspor taraftarının oluşması için azimle çalışıyor. Üstelik hiçbir yerden maddi destek almadan… Bu abilerimiz bir kıvılcım yakmış, inanıyorum ki bu kıvılcım gün geçtikçe güçlenecek ve tüm Konyaspor taraftarına yansıyacak.

1922 Konyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Ufuk Dişbudak başta olmak üzere tüm dernek üyelerini canı gönülden tebrik ediyor, bu örnek oluşumun tüm Konyaspor taraftarının gönlünde yer edinmesini en kısa zamanda temenni ediyorum…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum