1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bu Ülke 2023 Yılına Kadar AKP'ye Bırakılamaz
Bu Ülke 2023 Yılına Kadar AKPye Bırakılamaz

Bu Ülke 2023 Yılına Kadar AKP'ye Bırakılamaz

Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, "başörtüsü sorununu çözeceğiz" diyen AKP Hükümetlerinin 9 yıldır hiçbir çalışmayı ortaya koyamadığını belirtti.

A+A-


Saadet Partisi(SP) Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, "başörtüsü sorununu çözeceğiz" diyen AKP Hükümetlerinin 9 yıldır hiçbir çalışmayı ortaya koyamadığını belirterek, "Bu ülke 2023 yılına kadar AKP'ye bırakılamaz Saadet Partisi(SP) Genel Sekreteri ve Konya Milletvekili Adayı Tacettin Çetinkaya, "başörtüsü sorununu çözeceğiz" diyen AKP Hükümetlerinin 9 yıldır hiçbir çalışmayı ortaya koyamadığını belirterek, "Bu ülke 2023 yılına kadar AKP'ye bırakılamaz. Değil 12 yıl 12 gün dahi bekleyecek tahammülümüz kalmamıştır" dedi. 

ÇetinkayaKonya'da düzenlediği basın toplantısında AKP Hükümetini eleştirdi. Çetinkaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Seçim beyannamesinde milletten on iki yıl daha istediğini hatırlatarak, "Başbakan konuşmasında her zaman yaptığı gibi Seçimler öncesi popülist yaklaşımlarla "kaf dağında' dolaştı. Koşan bir insanın nereye gideceğini anlamak için bundan önceki koşu hızına bakarız. Başbakanın bundan önceki koşu hızındaki performansı çok düşük çıkıyor. AKP iktidarlarının karnesi çok kötü. Bu demektir ki AKP artık bundan sonra bırakın koşmayı ayakta dahi duramaz" dedi. 

Çetinkaya, 23 Nisan özel gündemiyle toplanan TBMM'de, Yüksek Yargı Locası'ndaki başörtülü kadın ve eşi dışarı çıkarılmasını hatırlatarak, "Başörtüsü sorununu çözeceğiz diyen ve 9 yıldır hiçbir çalışmayı ortaya koyamayan AKP döneminde hem de davetli başörtülü birbayan TBMM'den dışarı çıkarılıyor. Hani nerede fikir özgürlüğü? Nerede düşündüğü gibi yaşama hakkı?" diye sordu. Saadet Partisi olarak kazanacak sıralarda başörtülü adaylarının olduğunu ifade eden Çetinkaya, "Bu adaylarımız 12 Haziran seçimlerinde milletvekili olarak Meclise gelecekler. AKP başörtülü bu milletvekillerine karşı nasıl bir tutum sergileyecek acaba? Sayın Başbakan; "Biri bu kadını dışarı atsın!' mı diyecek, arka mı çıkacak? Bekleyip göreceğiz" diye konuştu. 

Çetinkaya, 2023 vizyonu çizen, afakî ekonomik ve sosyal tablolardan bahseden AKPHükümetleri devrinde; ahlaki ve manevi değerlerin tahrip edildiğini, işsizliğin kronikleştiğini ve halkın yoksullaştırıldığını belirterek, "İnsan hakları ihlalleri devam etmektedir, sosyal devlet zaafa uğratılmıştır. Bu ülke 2023 yılına kadar AKP'ye bırakılamaz. Değil 12 yıl 12 gün dahi bekleyecek tahammülümüz kalmamıştır" dedi. 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.